В Україні рекордно впали запаси вугілля

26 Січня 2021 10:33  0  314

На Вкраїні та у світіВ Україні рекордно впали запаси вугілля

Ситуація із запасами вугілля загрожує енергетичній безпеці країни, попередили в Укренерго.


На складах теплоелектростанцій запаси вугілля склали 455 тисяч тонн, що є історичним мінімумом. Про це на засіданні НКРЕКУ заявив директор Укренерго Віталій Зайченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.


"На жаль, склади вугільних електростанцій вироблені до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Станом на 25 січня на складах ТЕС перебуває 455 тис. тонн вугілля, з них антрацитової групи 163 тис. тонн і газової групи 291 тис. тонн. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов'янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для забезпечення енергетичної безпеки країни", - сказав Зайченко.

 

Він зазначив, що минулого тижня енергосистему вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі. За даними Укренерго, білоруський імпорт в період з 18 по 24 січня збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу.

 

Зараз подальшому нарощуванню імпорту з Білорусі перешкоджає недостатня пропускна здатність між енергосистемами двох країн, яка становить 900 МВт за поточної потреби України в імпорті на рівні 1,5 ГВт.

 

"Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу, або за рахунок відключення споживачів", - наголосив Зайченко.

 

Нагадаємо, ще 19 січня в Укренерго заявили про критичну нестачу вугілля. Менш ніж за три місяці запаси вугілля на складах теплоелектростанцій впали в 5,2 разів.

 


Джерело: Корреспондент.net

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
7
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)