В Україні податок на купівлю землі складе 6,5%

30 Червня 2021 10:41  0  765

На Вкраїні та у світіВ Україні податок на купівлю землі складе 6,5%

Від оподаткування звільняються власники земельних ділянок, отриманих в порядку безоплатної передачі.


В Україні з 1 липня сторони угоди із купівлі земельної ділянки повинні будуть сплатити 5% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки. Про це повідомляє Мін'юст в середу, 30 червня.

 

"Після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде оплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір в розмірі 1,5% , причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки", - сказано в повідомленні.

 

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою від оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

 

Водночас алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Зокрема, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі.

 

Крім того, пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

 

Раніше в Кабміні заявили, що цьогоріч від ринку землі ефекту не буде. До кінця поточного року буде тільки так званий підготовчий період, а економічний ефект буде мінімальним, вважають в Мінагропроді.

 

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, як будуть контролювати ринок землі. Кабмін і Верховна Рада ввели низку "запобіжників" від зловживань на ринку землі, запевнив прем'єр.

 


Джерело: korrespondent.net

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
7
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)