У Пологівському районі зачиняють морг. На які зміни чекати?

7 Жовтня 2021 09:47  0  1786

На районіУ Пологівському районі зачиняють морг. На які зміни чекати?

“Шановнi жителi мicта Орixiв та прилеглих селищ. Менi стало вiдомо, що над вiддiленням Орixiвського моргу, яке розташоване в мicцевiй лiкарнi, нависла загроза закриття. Його буде зачинено, розформовано та лiквiдовано взагалi!!! Всю роботу буде виконувати Запорiзький МОРГ.

 

Тобто, коли до вашої родини, борони Боже, постукає лихо, ви повиннi будете займатися пошуком транспорту, водiй якого дасть згоду на перевезення такого вантажу на далеку вiдстань. Мусимо розумiти, що основною проблемою можуть стати матерiaльнi витрати, якi в рази дорожчi, нiж за ту саму роботу в мicцевому вiддiленнi.

 

Розумiю, що ця подiя з першого погляду видається не зовсiм важливою, особливо коли "це" поки що вас не стосується. Та, на превеликий жаль, коли вже торкнеться кожного, буде запiзно! Але коли з нашої мовчазної згоди ми дозволимо це зробити, наступним кроком може бути закриття ще якогось вiддiлення нашої мiсцевоi лiкарнi! Ви розумiєте, що стане з мiстом? Якi проблеми з'являться у кожного з нас потiм, в недалекому майбутньому? Ви готовi до цього? Можливо, вже настала пора протистояти проти цього свавілля?

Загроза нависла над усiми нами. Досить стояти осторонь. Що далi? Потрiбно з'ясувати, хто дав "добро" на такi дiї. Думаю, що це якась чергова вкaзiвка "зверху"...”,- ось з таким закликом до оріхівців через соціальні мережі звернулась мешканка міста Світлана Клименко.

 

Новина викликала бурхливі емоції містян: “СТИДОБА! Доки будемо все закривати?! Та невже немає важелів, щоб зберегти те, що є!!! Чому люди мусять страйкувати чи збирати підписи, влада повинна створювати громадянам нормальне життя і відстоювати у вищих інстанціях потреби людей громади!!! Це робота, на яку ми їх обрали!!!”... “Люди дійсно не зможуть користуватися послугами обласного моргу?! КУДИ КОТИМОСЯ???”

 

Журналісти “Районки” дізнавались, чому Оріхівське районне відділення судмедекспертизи ( морг) закривається та яка доля Пологівського міжрайонного відділення судмедекспертизи. За роз’ясненням звернулися до завідувача Пологівського відділення СМЕ Володимира Ісайченкова.

 

У зв'язку із територіальною реформою,за якою Пологівський район об'єднує колишні Розівський, Більмацький, Гуляйпільський, Токмацький та Оріхівський р-ни, недостатністю фінансування, керівництву Запорізького обласного бюро СМЕ облгосадміністрацією рекомендовано провести реорганізацію з метою приведення кількості міжрайонних відділень у відповідність до адмінреформи. Адміністрація Запорізького облбюро СМЕ вимушена оптимізувати кількість відділень та прийняла рішення скоротити Оріхівське відділення судово-медичної експертизи. Пологівське міжрайонне відділення СМЕ також буде реформоване шляхом об'єднання з Токмацьким відділенням.

 

На практиці робота відділень судмедекспертизи буде здійснюватись наступним чином: мешканців колишнього Оріхівського району буде обслуговувати Запорізьке обласне бюро СМЕ, а Пологівське - всі інші території району.

 

Співробітникам Оріхівського відділення запропоновано перевестися працювати до Запоріжжя.

 

“Пологівське міжрайонне відділення, яке обслуговувало жителів Пологівського, Гуляйпільського, Більмацького районів та Розівку, буде реорганізовано. До території обслуговування додадуться ще й території, які обслуговувало Токмацьке відділення. З 10 листопада Пологівське м/р відділення СМЕ буде реорганізоване та називатиметься “Пологівське міжрайонне відділення з Токмацьким підрозділом.”

 

Керівництво буде знаходитися у Пологах.


Так само реорганізують відділення в інших укрупнених районах, зокрема в Василівському районі, де об'єднають Дніпрорудненське та Енергодарське відділення.

 

Оптимізація - вимушена дія продиктована реаліями сьогодення, необхідна для існування бюро як структури. Раніше в бюро було проведено перший етап оптимізації: були об'єднані деякі відділення, а першим реформованим міжрайонним відділенням стало Мелітопольське, до якого як підрозділ було приєднано Якимівське районне відділення. Наразі співробітники Мелітопольського м/р відділення з Якимівським підрозділом виїздять в Якимівський р-н для обслуговування його мешканців ( в тому числі, за необхідності, проводять експертизи, розтини тіл померлих ), “ - коментує завідувач Пологівського моргу Володимир Ісайченков.

 

В минулі роки, до відкриття Оріхівського відділення, жителів цього району обслуговувало Запорізьке обласне бюро, в тому числі тіла померлих на розтин возили так само у Запоріжжя.

 

Доставку тіл до моргу організовує особа що призначає експертизу, або лікувальний заклад, в якому настала смерть. Родичі померлих після узгодження з слідчим можуть самі доставляти померлих до бюро СМЕ, однак найчастіше наймають ритуальні фірми.

 

Мешканці віддалених населених пунктів Пологівщини також возять померлих до Пологівського моргу інколи за 70 - 80 км.

 

За словами судмедексперта, колапсу в роботі бюро СМЕ через реорганізацію не буде, в штаті є достатня кількість кваліфікованих спеціалістів.

 

Щодо збільшення витрат при отриманні аналогічних послуг у Запорізькому обласному бюро (морзі), побоювання громадян завідувач розвінчує. Розцінки на послуги встановлені обласною радою, вони єдині по області, тож не можуть бути завищені деінде.

 

Тим часом мешканці Оріхівської територіальної громади звертаються до обласних медиків і урядовців з проханням зберегти діяльність відділу судово-медичної експертизи у місті.

 

Найближчим часом на засіданні з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства буде розглянуте питання щодо продовження роботи відділення судово-медичної експертизи (моргу) та будуть запрошені на засідання комісії керівник судово-медичної експертизи та керівники Оріхівської ОТГ.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
3
Сміх
34
Жах
40
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)