У Гуляйполі презентовано огорожу з візуалізацією історичних подій “Махновські коні, що мчать у вічність” Есть видео

26 Серпня 2021 10:32  0  1122

Новини ГуляйполяУ Гуляйполі презентовано огорожу з візуалізацією історичних подій “Махновські коні, що мчать у вічність”

У Гуляйполі на подвір’ї Меморіального будинку - музею родини Нестора Махна презентовано огорожу з візуалізацією історичних подій «Махновські коні, що мчать у вічність»

 

В День Незалежності, 24 серпня на вулиці Трудовій, біля будинку № 144, який багато років користується попитом серед туристів, адже це родинне подвір’я Махнів, зібралися жителі та гості міста.

 

За документами хата збудована до 1900 року, тут проживала родина брата Нестора Махна - Карпа Івановича Махна та його спадкоємці. Нині вона занесена до Переліку нерухомого майна комунальної власності Гуляйпільської МТГ і функціонуватиме в майбутньому як Меморіальний будинок - музей родини Нестора Махна при краєзнавчому музеї.


Чому презентація відбулася саме до Дня Незалежності? Нестор Махно завжди мріяв, щоб Україна селянська була вільною, тому цю презентацію ми присвячуємо 30-ій річниці Незалежності нашої держави та 100-ій річниці, як Нестор Іванович назавжди покинув свій рідний край, перейшовши 28 серпня 1921 року із загоном у 77 шабель кордон Румунії. Він залишився на чужині у далекому Парижі та живе в пам’яті своїх земляків.

 

На презентації були присутні люди, які стали ініціаторами будівництва нового паркану та безпосередньо його виконавцями:


- замовник та організатор реалізації проєкту - Гуляйпільська міська рада (міський голова Сергій Ярмак);


- автори проєкту – скульптор Андрій Яремко (м.Запоріжжя) та директор Дочірнього підприємства «Гуляйпільський механічний завод» акціонерного товариства «Мотор Січ» Анатолій Семенюта;

- меценат - земляк, успішний аграрій Сергій Курман.     


Виконавці проєкту - працівники заводу:
Володимир Дерев'янко, зварювальник-слюсар;
Віталій Заборовський, маляр;
Олександр Заярченко, зварювальник;
Сергій Савицький, програміст;
Андрій Сторожук, майстер механічної дільниці.

 

Загальна сума витрат склала 110 тис.грн позабюджетних коштів.

 

Автори проєкту Андрій Яремко та Анатолій Семенюта запропонували подати заявку для занесення цього арт-обєкта до Книги Рекордів України, тим більше, що досвід з цього питання у представників цієї організації є. Зазначимо, що памятник легендарній тачанці (Махновська тачанка збільшена у півтора раза), який встановлений у дворі краєзнавчого музею, у 2008 році занесений до Книги Рекордів України і стала улюбленою фотолокацією для гуляйпільців, туристів та гостей міста. Тож, заявка щодо Махновського паркану вже підготовлена та направлена на офіційний сайт і прийнята до розгляду представниками Книги Рекордів України. Гуляйпільці представили цей паркан як саму ексклюзивну огорожу в Україні з візуалізацією історичних подій під назвою “Махновські коні, що мчать у вічність”. Тож чекаємо на результати!

 

Подробиці відкриття історичного паркану пропонуємо переглянути у відео:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

12
Супер
3
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)