В 33 роки в ТОП-1 вчитель України - Юрій Писаренко Есть фото

19 Лютого 2021 13:13  0  1941

ОсобистістьВ 33 роки в ТОП-1 вчитель України - Юрій Писаренко

“Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель,“ - вважав Л.Н.Толстой.


Справжньому вчителю притаманна любов до рідного краю, палке захоплення професією, людяність, чесність та скромність. Саме такий неординарний, закоханий у свою роботу вчитель російської мови та зарубіжної літератури Новоселівської ЗОШ 1-3 ст. з 30-ти річним стажем - Юрій Михайлович Писаренко.


“Якщо ти не любиш дітей, якщо не готовий підлаштовуватися під темперамент сучасного покоління, його нестримний характер та невгамовну активність, тоді варто себе шукати в іншій професії, - запевняє Юрій Михайлович. – Вчителем потрібно бути тільки тоді, коли маєш поклик душі та щире бажання передати знання дитині.”

oly


Свого часу Юрій Михайлович, ще молодий та завзятий вчитель, отримав звання ТОП-1 вчитель зарубіжної літератури в Україні. Як розповідає педагог, це був період, коли такі конкурси вчительської майстерності тільки почали запроваджуватися в Україні. Тому участь для чоловіка була гарною можливістю представити рідний край, продемонструвати свої навички фахівця, отримати певний досвід і, звісно, познайомитися з ентузіастами своєї справи, перейняти їхні напрацювання.


В 1993 році Юрію Писаренку присвоєно звання "Вчитель-методист". Він є лауреатом Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року - 2020" у номінації "Зарубіжна література".


Сторінками життя вчителя…
Народився 12 серпня 1964 року в смт Комишуваха. Закінчив в 1979 році Новоселівську ВШ, а в 1981 році - Чубарівську СШ. Протягом наступного року навчався в ТУ №5 у Запоріжжі, після закінчення отримав спеціальність електрозварника.

 

Незабутнім періодом в житті майбутнього вчителя була служба в ПВ КДБ СРСР в Закавказькому КПО, Вірменія, Ленінаканська КПО, застава "Джрапі", де був "Вожатим службової собаки". Деякий час працював газорятувальником на комбінаті "Запоріжсталь".

 

З 1987 навчався на факультеті російської філології на заочній формі. На третьому курсі влаштувався вчителем російської мови та літератури до Семенівської ЗОШ 1-3 ст.


Чотири роки Юрій Миколайович пропрацював завучем з навчально-виховної роботи Семенівської ЗОШ 1-3 ст. Потім з 2001 по 2009 роки був директором Новоселівської ЗОШ 1-3 ст.

 

Наразі викладає російську мову та зарубіжну літературу, історію України та образотворче мистецтво в Новоселівській школі. Улюблена література: Булгаков "Майстер і Маргарита", Толстой "Війна і мир", романи В. Пікуля, Тихон Шевкунов "Несвяті святі".

 

oly

 

З дружиною в тандемі
Коли познайомився зі своєю майбутньою дружиною Іриною, вона вже була студенткою факультету російської філології. Після закінчення п'ятого курсу університету по розподіленню направлена працювати до Семенівської школи вчителем російської мови та зарубіжної літератури, тому її любов до професії охопила й мене.

 

Коли служив на кордоні, листувався зі своєю нареченою.Вона жартома виправляла мої орфографічні помилки, тому я вирішив працювати над собою. Можна сказати, “зробив сам себе”. Зазначу, що в університет мені вдалося вступити з третього разу. Тому якщо невідступно йдеш до своєї мети, обов’язково її досягнеш. У Пауло Коельйо є такі слова: “Коли ти чогось захочеш, весь Всесвіт прагнутиме допомогти тобі здійснити твоє бажання”.

 

Дружина вже 39 років працює в сфері освіти, 31 з них заступником директора з ВР. Все своє подружнє життя ми йдемо пліч-о-пліч в одному напрямку, одному бажанні — не тільки дати знання, а й навчити дітей вчитися.

 

Навчити дитину читати – не важко, а читати й мислити, висловлювати своє ставлення та бачення прочитаного - значно важче. Ми намагаємося зрозуміти кожну дитину, знаходити індивідуальний підхід до кожного учня.

 

Першочергові риси справжнього педагога - це бажання постійного саморозвитку, самовдосконалення, щоденне розширення власного кругозору, вдосконалення та пошук нових методів викладання.

 

Справжній вчитель не перестає здобувати нові знання ВСЕ життя, бо педагогіка – це наука, яка не стоїть на місці, це постійний рух тільки вперед, у ногу з часом. Як наставник намагаюся завжди використовувати у викладанні своїх предметів сучасні та цікаві методи.

 

На мою думку, відвідування різноманітних семінарів, курсів та майстер-класів – ще одна складова цієї професії.

 

Про себе...

Найбільше багатство для нас з дружиною - це син, невістка, двоє онуків та онучка. Я універсал. Я і малюю, і танцюю, граю на гітарі, складаю вірші та пісні, працюю над методичними матеріалами. Полюбляю креативні речі, тому міг би бути ким завгодно. Школа - це одна з форм моєї реалізації, мого самовираження. Я дуже люблю дітей. Приймаю їх такими, які вони є, і в цьому моя перевага. Кажуть, що вчителям складно з новим поколінням.

 

Сучасне життя безупинно змінюється, і з кожним роком у дітей з’являються нові інтереси та нові ідеали, але, щоб здобути довіру та повагу у школярів, вчителю не обов’язково поділяти їх погляди, але знати про них просто необхідно. Тільки маючи довірливі взаємовідносини, можна вчити і виховувати. Зараз я класний керівник випускного класу, і в цьому класі навчається один з моїх онуків Данило.

oly

 

Найулюбленішим письменником для мене є Пауло Коельйо, до речі, на уроках з учнями досить часто досліджуємо творчість цього письменника.

 

Проблема сучасних батьків, на думку вчителя, – першочергове заповнення матеріальних потреб перед потребами духовними.

 

“Століття, в якому ми живемо, досить ласе до матеріальних благ, це часи, коли батьки заклопотані роботою та заробітком. Звичайно, коли є гроші, це добре. Але варто пам’ятати, що за гроші неможливо купити честь, гідність, совість та любов, – підкреслює Юрій Михайлович. – Тому батькам варто любити своїх дітей, вірити у них та приділяти їм більше часу.”

 

В 33 роки ТОП-1 вчитель України - Юрій Писаренко
В 1991 році в Пологівському районі вперше був організований конкурс “Вчитель року”, і першу перемогу Юрій Писаренко здобув саме на ньому: посів перше переможне місце.


В 1997 році відбувся Всеукраїнський етап конкурсу “Вчитель року”. Тоді зарубіжна література була новим предметом, тож перемога відчувалася по-особливому цінною.


В листопаді цього ж року пройшов Всеукраїнський конкурс в Києві, який очолював Юрій Іванович Ковбасенко, керівник федерації вчителів зарубіжної літератури. В конкурсі брали участь близько 50 вчителів з усієї України, були й відомі метри, наприклад, Анатолій Андронік, Олександр Каєнко.


Конкурс складався з декількох частин. Перше - це стобальне тестування по теоретичним знанням, я набрав близько 90 балів. Другий етап - така собі творча кухня, розповідь про свій предмет та діяльність. Я намагався робити доповідь в цікавій ігровій формі, зробив величезну карту по російській мові, де були відмічені міста та порти орфограми.

 

Потім була загальна тематична конференція. Треба було представити себе перед комісією в світлі того, чим цікавлюся в позаурочний час. Оскільки я захоплююся грою на гітарі, написанням пісень та віршів, тож зміг оригінально показати себе як особистість.


Головною частиною був конкурс відеоуроків, які учасники привезли з собою. Конкурс передбачав 7 номінацій, в чотирьох з них здобув перемогу. Я представляв "Тему гріха і спокути” на прикладі образів Катерини з поеми Т.Шевченка "Катерина" та Маргарити Гретхен (трагедія Й-В. Гете "Фауст"). Основа уроків - компаративний аналіз. Відеоуроки перемогли в номінаціях "Новаторство", "Організація дискусії", "Культура мовлення" та "Літературна компетентність".


Коли їхав на Всеукраїнський конкурс, мені наперед за три місяці видали зарплатню, оскільки півроку до того не було жодних виплат.


1997 рік був періодом становлення української державності, тому якихось цінних призів не було. За перемогу у всеукраїнському конкурсі мені видали почесну грамоту ТОП-1 вчитель України - Юрій Михайлович Писаренко.


Відтоді багато писав для журналів “Зарубіжна література в школі”, “Світова література в школі”, загалом маю близько 20-ти наукових розробок.

oly


Вважаю, що не кожна людина може бути вчителем, бо це не просто професія, це покликання всього життя, яке вимагає колосальної та кропіткої праці в першу чергу над самим собою.


Дуже точно про вчителя писав відомий поет С.Л. Соловейчик: “Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та далеко не завжди бажають лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки у свідомості величі своєї справи.”

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

45
Супер
2
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)