Утилізація масок: як має відбуватися і яка ситуація з цим у Пологах?

13 Листопада 2020 08:08  0  749

Події містаУтилізація масок: як має відбуватися і яка ситуація з цим у Пологах?

Не секрет, що медичні маски, які наразі носить кожна людина через пандемію коронавірусу, — не просте сміття.

 

Згідно з наказом МОЗ “Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами”, використані дезінфекційні засоби належать до небезпечної категорії відходів і повинні бути утилізовані спеціалізованими підприємствами, які мають ліцензію на даний вид діяльності.

 

Але під час пандемії такі відходи утворюються не лише в лікарнях, а майже в кожній оселі.

 

Анна Дуб, головний лікар "Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги", розповіла, як проходить утилізація масок у медичних закладах:

 

“Усі матеріали, які мали контакт з хворими на СOVID-19, це відходи категорії «В». Згідно підписаного договору ліцензована фірма проводить утилізацію небезпечного матеріалу на всіх структурних підрозділах КП “Пологівський ЦПМСД”. Але правильно утилізовувати маски потрібно не тільки в умовах лікарні, а і у всьому місті, сім'ях.


Як правильно утилізовувати маску


Після використання маски обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть її з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його зав’яжіть.


Викиньте пакет у окремий контейнер - НЕ у загальний сміттєвий.


Після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком.


Повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.

 

“Якщо у вас немає можливості викинути маску у окремий контейнер, дайте “відлежатися” масці у щільному пакеті не менше 12 годин. Після цього можна викидати пакет до загальної урни зі сміттям.

Діючи таким чином, ми зможемо не допустити поширення вірусу та, можливо, навіть врятувати чиєсь життя”, — додає Анна Михайлівна.

 

Але, на жаль, сьогодні в районі використані маски потрапляють у звичайні сміттєві баки і змішуються разом з іншими відходами, де з космічною швидкістю продовжують розповсюджувати віруси.

 

Тож правильно утилізовувати маски мають усі, а не тільки лікарні.

 

“В ідеалі, має бути організований централізований збір цієї категорії відходів, тобто пакети з використаними засобами особистого захисту потрібно викидати до спеціальних ємностей (наприклад, окремий контейнер з відповідним написом). Як варіант, можна встановити такі урни з позначками “використані маски і рукавички” біля аптек, магазинів, у дворах або під’їздах житлових будинків”, — зауважила Анна Дуб.

 

Ми закликаємо пологівчан відповідально ставитись до утилізації масок. Пам'ятайте: вірус передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, а і через предмети, в тому числі і маски. Давайте піклуватися один про одного!

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
5
Сміх
10
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)