«Укрзалізницю» оштрафували на 18 млн грн: подробиці

18 Травня 2021 08:30  0  519

На Вкраїні та у світі«Укрзалізницю» оштрафували на 18 млн грн: подробиці

«Укрзалізницю» оштрафували на 18 млн грн: та самостійно визначила низку станцій, де брала додаткові гроші з клієнтів

 

Антимонопольний комітет оштрафував державну «Укрзалізницю» на понад 18,2 млн грн. Та скористалася своїм монопольним становищем, самостійно визначила перелік «малодіяльних» станцій і вимагала у своїх клієнтів, які ними користуються, додаткову платню.

 

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ.

 

Там зазначили, що УЗ штраф уже сплатила. Під час розслідування Комітет встановив, що, займаючи в Україні 100% монопольне становище на ринку перевезення вантажів залізницею, компанія вирішила самостійно визначити «малодіяльні» вантажні станції.

 

Так, створила відповідний перелік, а потім одноосібно, без прохання вантажовласників та без визначення з ними методів погодження тарифу, ініціювала підписання зі своїми клієнтами додаткових угод. Альтернативи не дала.

 

У АМКУ наголошують, що такі дії «Укрзалізниці» створювали для підприємців нерівні умови. Адже клієнти, які користувалися так званими малодіяльними станціями, мусили платити більше.

 

Така схема діяла з січня 2019 року по вересень 2020 року.

 

«Цю послугу неможливо було б запровадити за умов існування значної конкуренції на ринку. У протилежному випадку суб’єкти господарювання мали б змогу відмовитись від підписання додаткової угоди, адже це призводило до суттєвого збільшення їхніх витрат», — наголошують в АМКУ.

 

«Укрзалізниця» оскаржила рішення Комітету у суді. Однак Господарський суд міста Києва у задоволенні позовних вимог відмовив повністю.

 

Наразі триває апеляційне провадження, але УЗ вже сплатила штраф

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)