Україну чекають нові хвилі спеки: кліматолог дала тривожний прогноз

21 Липня 2021 09:33  0  1173

АктуальноУкраїну чекають нові хвилі спеки: кліматолог дала тривожний прогноз

Хвилі тепла будуть не тільки влітку – аномально високі температури можуть спостерігатися і взимку, і восени, і навесні

 

Липень в Україні виявився дуже гарячим, побиті рекорди спеки, але такі явища тепер будуть регулярними. Завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух каже, що Україна буде і далі стикатися з хвилями спеки.

 

За словами кліматолога, хвилі тепла будуть не тільки влітку – аномально високі температури можуть спостерігатися і взимку, і восени, і навесні.

 

"І вони мають свої наслідки теж. І хвиля може бути дуже потужна. Останні 30 і особливо п'ять останніх років є спекотними. І це свідчить про те, що у нас відбувається прискорення цих кліматичних змін. Такі процеси характерні не тільки для України, а й загалом для нашої планети, Північної півкулі також", – говорить Балабух.

 

Вона зазначає, що ці хвилі спеки будуть в Україні все частіше.

 

"Тобто це підвищення температури, яке у нас спостерігалося, воно буде і надалі, і цей процес стає більш інтенсивним. Все частіше і частіше ми говоримо про рекорди, і саме рекорди, пов'язані з аномально високою температурою. Вони є і будуть у подальшому, оскільки причиною цих змін є людська діяльність, зокрема викиди парникових газів, кількість яких, на жаль, не зменшується. Тобто парниковий ефект посилюється, і ми бачимо, що у нас нині події розвиваються за найгіршим сценарієм", – підкреслила вона.

 


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
37
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)