Українців почнуть вакцинувати без лікарів: хто робитиме щеплення

19 Жовтня 2021 13:44  0  1334

На Вкраїні та у світіУкраїнців почнуть вакцинувати без лікарів: хто робитиме щеплення

У МОЗ наголошують, що лише переймають світовий досвід, а українцям не треба боятися нововведень

 

В Україні хочуть дозволити робити щеплення без участі лікаря. Зміни, які запропонувало Міністерство охорони здоров'я, перебувають на громадському обговоренні. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

 

Хто зможе робити щеплення?
Вакцинувати українців зможуть медсестри та медбрати, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра.

У МОЗ наголошують, що таке рішення стане особливо актуальним в період пандемії COVID-19 та підйому інших гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу, коли завантаженість медичного персоналу дуже висока.

 

У пацієнтів буде право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією. Окрім того, визначено перелік станів та ситуацій, за яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

 

Світовий досвід
Здійснення щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря є стандартною медичною практикою в багатьох країнах світу. Так, у США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі та інших країнах право здійснювати вакцинацію мають не тільки медичні сестри та брати, але й фармацевти, а, наприклад, в Австрії та Бельгії до щеплень залучають студентів-медиків.

 

COVID-вакцинація обов'язкова?
Наразі в Україні посилюють список обмежень для невакцинованих людей. Так, з 21 жовтня їх не будуть пускати в громадський транспорт міжобласного сполучення – літаки, поїзди та автобуси.

 

Крім того, у МОЗ сьогодні оголосили, що всі педагоги мають зробити щеплення від коронавірусу до листопада. В іншому випадку вони будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати.

 

Наразі в Україні обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
3
Сміх
25
Жах
33
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)