Чому ухилянти від сплати аліментів не йдуть відпрацьовувати борг?

10 Квітня в 09:40  0  645

На районіЧому ухилянти від сплати аліментів не йдуть відпрацьовувати борг?

Стягувачі аліментів, здебільшого жінки, роками чекають від “колишніх” на сплату боргу. Часто остання надія - це призначення судом суспільно-корисних робіт. Таким чином боржника змушують працювати, а його зарплатня йде на погашення заборгованості по сплаті аліментів.


На це сподівається і пологівчанка Світлана Жук, яка протягом 10 років не отримує аліментів від свого колишнього. Яка процедура залучення ухилянтів до робіт та про юридичні тонкощі справи, розповіли Газеті у Пологівському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

 

Державний виконавець складає протокол про адмінпорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцем знаходження органу державної виконавчої служби. Така процедура здійснюється по відношенню до всіх боржників, які мають заборгованість по аліментах більше 6 місяців. Але якщо боржник протягом цього терміну здійснив хоча б одну часткову проплату, суд не притягне неплатника до суспільно-корисних робіт за відсутністю складу адміністративного злочину.
Відповідно правилам адмінкодексу, на момент складання протоколу боржник повинен з'явитися до державного виконавця виконавчої служби і підписати документ. Без підпису особи, яка притягується до суспільно-корисних робіт, протокол не відповідає правилам адміністративного судочинства, пояснює начальник відділу Світлана Малачинська.

 

До речі, сума часткової сплати боргу не фіксована, інколи вона є зовсім мізерною. Комічний факт, але виходить, що копійчина рятує боржника від примусової роботи. За словами виконавців, багато хто таким чином здійснює вигідні для себе маніпуляції.

 

Наступний шанс притягнути ухилянта до відповідальності у держслужбовців з'явиться аж через 6 місяців лише за умови, що боржник не зробить впродовж цього терміну жодних проплат.

Із направлених до суду 81 адмінпротоколу за минулий рік лише 18 судом задоволено. Саме після цього боржників направлено на суспільно-корисні роботи, а нарахована їм комунальними підприємствами зарплатня пішла на погашення боргу по аліментах. Завдяки такій процедурі стягувачам була повернена незначна сума заборгованості.

 

Не отримав листа - починаймо все спочатку

У випадку пологівчанки Світлани Жук її колишній чоловік-боржник навмисно не отримав письмове повідомлення від державного виконавця про виклик на складання протоколу.


Він не з'явився у відділ, не підписав протокол, тому на державних виконавців чекає повторна аналогічна процедура.


В свою чергу, стягувач аліментів, в даному випадку колишня дружина боржника, має право звернутися до відділу поліції із заявою про вчинення боржником кримінального правопорушення за умисне ухилення від сплати аліментів.

 

Найбільшою перешкодою у роботі державних виконавців з боржниками є те, що ухилянти не поспішають проходити процедуру підписання протоколу. А навіть якщо суд і задовольнив скаргу та направив боржника на суспільно-корисні роботи заробляти кошти на погашення боргу, ті в свою чергу інколи просто не являються на відпрацювання.

 

Основна категорія злісних боржників - це чоловіки, які ніде не працюють та ведуть асоціальний спосіб життя, хоча 43 жінки з нашого району також не поспішають виконувати свій материнський обов’язок.

 

Чому ж боржники не йдуть на примусову працю?

 

Всього по відділу обліковується 185 виконавчих проваджень, по яким наявна заборгованість більше 6 місяців. По 18 боржникам було застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт.

 

161 провадження суд не задовольнив по причині:


боржники перебувають у розшуку;


відбувають термін покарання у в'язниці;


частково почали сплачувати аліменти;


працевлаштовані та сплачують заборгованість із заробітної плати;


не отримали листа про необхідність з'явитися до відділу для ознайомлення з протоколом;


у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення та інше.


На одного боржника за злісне ухилення від виконання суспільно- корисних робіт Пологівським РФ ДУ "Центр пробації" направлено матеріали до Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення його до кримінальної відповідальності.

 

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
3
Сміх
6
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)