У Пологах говорили, як допомагати тим, хто страждає від насильства Есть фото

13 Листопада в 15:00  0  456

На районіУ Пологах говорили, як допомагати тим, хто страждає від насильства

Як попередити і розпізнати випадки насильства в сім’ї та як допомогти у складних життєвих ситуаціях?

 

Про це сьогодні, 13 листопада, йшла мова в рамках проведення міжрайонного семінару.

 

Круглий стіл на тему: «Створення системи комплексної соціально-психологічної підтримки сім'ям та особам, які постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насильства» відбувся у залі Пологівської районної ради.


Організатори зустрічі Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА, Запорізька ГО «Взаємодія» спільно з «Фондом народонаселення ООН», «Німецької організації Міжнародної співпраці” та “Української фундації громадського здоров’я».


Участь в круглому столі також взяли представники Гуляйпільського і Оріхівського районів.

 

Це співробітники служб і відділів, що в рамках своєї діяльності стикаються з випадками фізичного чи психологічного насильства, а саме: працівники Управління соціального захисту населення, Служби у справах дітей, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники Національної поліції, відділу освіти, закладів охорони здоров'я і не тільки.


Метою заходу, як зазначають організатори, є: обговорення актуальних питань по створенню, удосконаленню системи комплексної соціально-психологічної підтримки сім’ям та особам, що постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насильства.


Голова громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко відзначила:

 

- Нам важливо сьогодні було обговорити проблеми які виникають у зв'язку з домашнім насильством, реагування на такі випадки. Звичайно, важливо і поговорити про подальші кроки. Що можна було б зробити в Пологах і в Пологівському районі, щоб цю ситуацію змінити на краще? Зараз, наприклад, в рамках проекту, який фінансується “Фондом народонаселення ООН” і “Німецьким товариством міжнародного співробітництва" функціонує в Бердянську “соціальна квартира”. Там можуть перебувати люди, що стали жертвами насильства і котрим потрібен дах над головою, підтримка, допомога. Підібрано приміщення, яке в подальшому буде відремонтовано, обладнано і яке влада міста Бердянськ бере під своє забезпечення. Приміщення буде місць на 15. Тобто ми говоримо про 25 подібних місць на всю Запорізьку область. Це дуже маленький ресурс, тому ми і проводимо такі зустрічі для того, щоб можливо якась була ініціатива на місцях. Сьогодні багато партнерських організацій готові допомагати в створення таких центрів. Якщо така ініціатива буде в Пологах, то ми були б дуже раді цьому.

 

   Також під час зустрічі присутніх ознайомили з проектом «Соціальних патрулів», що на сьогодні створені у Запоріжжі, Мелітополі і Бердянську.

 

Учасники таких патрулів приїздять на виклики і допомагають вирішувати сімейні чи інші соціальні конфлікти, проблеми, що виникають через наявні приклади фізичного, психологічного насильства.


  Під час зустрічі учасники семінару мали можливість ставити питання, уточнювати інформацію, ділитися досвідом і обговорювати подальші кроки в реалізації проектів, що допомагають у вирішенні кризових ситуацій.

 

Практичний семінар на цю тему відбудеться у Пологах через два тижні.

 


Заступник голови Пологівської РДА Ірина Півень зазначила, сьогоднішнє засіданні було дуже цінним і дало змогу обмінятися думками.

 

- Ми почули багато пропозицій з боку організаторів цього семінару. Вважаємо, що через два тижні коли буде наступна зустріч на тренінгу, ми зробимо наступний крок і вже спробуємо запровадити нові проекти в Пологівському районі.

 

Також вона нагадала, якщо жінка чи інша особа в Пологівському районі зіткнулася з насиллям в родині, не потрібно замовчувати цю проблему.

 

Необхідно звертатися до районного Центру соціальної служби для сім’ї , дітей і молоді ( тел. 066-574-13-62), До Управління соцзахисту (тел.2-28-73) і поліції.

 

 

 

 

 

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)