У новому Трудовому кодексі пропонують скасувати традиційний вихідний

11 Жовтня в 09:29  0  1449

На Вкраїні та у світіУ новому Трудовому кодексі пропонують скасувати традиційний вихідний

Традиційний вихідний 2 травня в новому проекті Трудового кодексу (ТК) пропонують скасувати, але натомість українцям обіцяють продовжити щорічну відпустку з 24 до 28 днів.

 

Про це йдеться в матеріалі Realist'а.

 

За словами HR-експерта Олександра Білоуса, профспілки норму про тривалість щорічної відпустки не критикують, в той час як багато роботодавців такому нововведенню будуть не раді.

 

«У нас і так, якщо порахувати всі вихідні, свята, відпустку, вийде, що українці відпочивають більше 130 днів в році. І ось відпустку продовжують ще на 4 дні. При низькій продуктивності праці збільшення кількості вихідних, звичайно, згубно вплине на економіку. У нас і без того є спад в період відпусток, а зараз цей час затягується », - упевнений Білоус.

 

У той же час юрист Олександр Плохотнік зазначає: у багатьох європейських країнах тривалість щорічної відпустки становить 28 або навіть більше днів на рік.

 

«У Великобританії і Росії по 28 днів відпустки. У Фінляндії взагалі 30 днів відпочивають. Це більше залежить від культури, ніж від економіки. У США ж середня тривалість відпустки взагалі становить всього 14 днів », - розповів юрист.

 

Законопроект також передбачає сієсту для українців, які в спеку чи мороз працюють на вулиці або в приміщеннях, де не дотримуються температурні норми. На таких робочих місцях співробітники мають право на додаткову перерву серед робочого дня - так звану сієсту. Тривалість такого відпочинку повинна бути прописана в договорі.

 

Нагадаємо, проект ТК в парламенті можуть розглянути вже в найближчі місяці. Документ, як раніше писав Realist, дасть роботодавцям більше підстав для законного звільнення.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)