Щоб стильно і не зіпсувати зір. Тренди сонцезахисних окулярів цього сезону

20 Травня 2021 08:05  0  806

АсортіЩоб стильно і не зіпсувати зір. Тренди сонцезахисних окулярів цього сезону

Навесні та влітку особливо важливо берегти свої очі від ультрафіолету. Сонцезахисні окуляри мають бути не просто стильним аксесуаром, а й захистом від згубної дії ультрафіолету.

 

Модні окуляри в 2021 році грають першу роль, коли потрібно оновити образ, внести в нього родзинку. Отож, які окуляри обрати аби і модно, і корисно для очей?

 

Пологівчанка Марія Стус має у своїй колекції понад 30 видів цього аксесуару. Це – сонцезахисні окуляри різного кольору, форми та розмірів. Більшість із них купувала у крамницях Поліг, Запоріжжя, Києва та в онлайн магазинах. Окуляри дівчина підбирає до різного вбрання та в залежності від настрою. У неї навіть є окуляри, які вона носить взимку. Адже відомий факт, що відблиски з поверхні снігу також потрапляють в очі.

На питання, чи мають окуляри якісь сертифікати якості чи паспорт, Марія каже, що не всі. Є пару екземплярів, які вона купувала саме в оптиці.

 

Як же насправді варто обирати сонцезахисні окуляри? На що потрібно звертати увагу?

 

Перше правило: темні і сонцезахисні – різні речі

 

Як розповідає Ілонна Чернецька, продавчиня-оптиметристка однієї з місцевих оптик, нещодавно на особистому досвіді відчула, наскільки важливо мати якісні сонцезахисні окуляри:

 

Минулими вихідними виїхали з донькою на природу, погода була просто чудовою. Донечка звернула увагу на красу неба, але помилуватися ним не вийшло, оскільки забула окуляри вдома. На мені були окуляри з полімеризатором, тож я вільно дивилася, а доня мружила свої оченята від яскравих променів.

 

“Природа наділила людей здатністю захищатися від ультрафіолетового випромінювання: для цього в нас є брови і вії, ми вміємо мружити очі, від чого зіниці звужуються. Коли ж одягаємо темні окуляри, зіниця починає розширюватися. Тому важливо одразу розставити всі крапки над «і»: темні та сонцезахисні окуляри – це різні речі. Темні окуляри лише захищають від видимого світла, а хімічний склад матеріалу лінз та покриття сонцезахисних окулярів відповідають саме за захист від ультрафіолету. Якщо лінзи темних окулярів неякісні, вони пропускають ультрафіолетові промені, ті безперешкодно потрапляють на рогівку, кришталик та сітківку ока. Зрештою, такі фальшиві лінзи вкрай небезпечні. Краще не мати жодних окулярів, ніж такі”, - розповідає спеціаліст.

 

Якщо людина часто перебуває на яскравому сонці, Ілонна Чернецька рекомендує окуляри полімеризатори з дзеркальним покриттям, оскільки дзеркальне покриття достатньою мірою відбиває сонячні промені і очам стає комфортно. Такі окуляри зручні для їзди на скутері, велосипеді чи авто, де необхідна чітка видимість простору.

 

Яким моделям надають перевагу пологівці?
Багато жінок підбирають окуляри з пластиковим каркасом та відсутністю носоупорів, щоб таким чином утримувати волосся замість обідка. Звичайно, є традиційні форми, вподобані давно. Найчастіше люди беруть моделі, до яких звикли, але є й любителі експериментувати, тож купують оригінальні новинки.

 

Правило друге: взимку окуляри теж потрібні

Помилковою є думка про те, що сонцезахисні окуляри потрібно носити лише влітку. Насправді їх варто одягати і взимку також. Якщо на пляжі, скажімо, відбивається в середньому 9-17% ультрафіолетового випромінювання, то сніг відбиває аж 85%. Результати медичних досліджень яскраво підтверджують взаємозв’язок між впливом ультрафіолетових променів і захворюваннями очей, - наголошує продавчиня-оптиметристка. – Особливо небезпечне таке випромінювання для дітей, людей похилого віку і тих, хто приймає певні препарати (нейтралізатори, антидіабетичні медикаменти і так далі). Приблизно 10% захворювань катаракти пов’язані з тривалим впливом ультрафіолету.

 

Правило третє: просіть сертифікат від виробника

Сонцезахисні окуляри краще купувати в спеціалізованих магазинах і салонах оптики, де кожен екземпляр має ярлик і спеціальне маркування, а кожна партія має супровідні документи, у яких вказані всі властивості товару. У кожну пару справжніх сонцезахисних окулярів вкладається ще й сертифікат виробника, де вказані категорія фільтра, країна-виробник, марка, правила користування.

 

Правило четверте: рівень затемнення не менше 400

“Для того, щоб правильно підібрати окуляри, потрібно пам’ятати: вони не повинні пропускати ультрафіолет (можна купувати UV 100, але краще стандарт UV 400)”, - продовжує пані Ілонна. - Також важливо вибрати правильну форму: кращі окуляри обтікаючої форми, щоб захиститися від проникнення світла між оправою і лінзами. Інший важливий параметр – рівень затемнення. Згідно з європейськими стандартами, сонцезахисні окуляри по категорії фільтра діляться на п’ять груп.

 

Нульова група – незатемнені окуляри, які захищають від ультрафіолету, який пробивається крізь хмари в похмуру погоду (пропускають світло на 80-100%).

 

У першій групі – окуляри, призначені для неактивного сонця (пропускають світло на 43-80%). Для сонячної погоди в середній полосі потрібна вже друга група (18-43%). При активному літньому сонці не обійтися вже без окулярів, які відносяться до третьої групи затемнення (8-18%). Для відпочинку на гірському чи водному курорті, де промені відображаються від водної чи сніжної поверхні, краще використовувати окуляри з фільтром затемнення четвертої групи (3-8%). Через високий ступінь затемнення вони категорично протипоказані водіям.

 

Правило п'яте: пластик все ж таки витриваліший до ударів

Досить поширена думка, що скляні лінзи кращі, ніж пластикові. Втім, це не зовсім так. Як зауважує продавчиня, скляні лінзи мають гарні оптичні властивості та стійкість до зношення, але пластик набагато міцніший і витриваліший, і оптичні властивості нічим не поступаються скляним лінзам. Існує особлива категорія сонцезахисних окулярів, які рекомендовані водіям, шанувальникам водних і зимових видів спорту – це окуляри з поляризованими лінзами. Адже, окрім ультрафіолету, вони нейтралізують відблиски на поверхні мокрої дороги, снігу чи води.

 

Правило шосте: кольорові лінзи не завжди безпечні

Слід уважно поставитися і до вибору кольору лінз: великі відхилення від природного - не корисні для очей: червоні лінзи блокують зелений колір, а зелені – червоний, тому і ті, й інші не підходять водіям. Жовті, помаранчеві лінзи збуджують нервову систему, а сині і блакитні втомлюють очі. Для щоденного використання найкраще підійдуть лінзи коричневого, сірого і сіро-зеленого кольорів. Вони не спотворюють кольори, а лише приглушують їх. Головне ж – сонцезахисні окуляри мають виконувати не тільки декоративну функцію, а й захисну. Сучасний витончений дизайн повинен поєднуватися із гарним захистом від ультрафіолетового випромінювання.

 

Що ж в тренді сезону 2021?

- Крім того, що окуляри мають бути з якісного матеріалу, вони повинні додавати стилю і підвищувати градус завершеності образу. Цьогоріч мода різноманітна, найбільше користуються попитом окуляри круглої форми в пластмасовій оправі. Якщо в минулих роках така модель була в металевій оправі, цьогоріч в моду увійшов круг та масивний пластик, - резюмує Ілонна.

 

76

 

В Топі-2021 року наступні моделі:
Авіатори. Класика, яка в останні роки особливо популярна. Обирайте під себе або більш плавну оправу, або геометричну.


Котяче око. Ще одна модель, яка пройшла перевірку часом. Можна підібрати під будь-яку форму обличчя. Додадуть родзинки навіть у дуже стриманий образ.


Ретро. Черепахова оправа, кругла форма, золотистий відтінок лінз – все це відсилання до 50-х і 70-х років минулого століття, які є актуальними і на сьогодні.


Окуляри півмісяць. В тренді сумки-хобо, які нагадують за формою півмісяць. А дизайнери вирішили створити окуляри, які б максимально співзвучно перегукувалися з моделлю трендової сумки. Так окуляри у формі півмісяця і опинилися в топі наймодніших рішень на весну і літо 2021 року. Вони відмінно поєднуються з образами у футуристичному стилі. Але варто памʼятати, що це аксесуар самодостатній і максимально акцентує на собі увагу.


Прямокутні окуляри в ефектній оправі. Прямокутні окуляри — форма-фаворит для оправи у багатьох селебріті і зірок стрітстайлу. Такі окуляри охоче поєднують з будь-якими стильними образами Ірина Шейк, Белла Хадід і Кендалл Дженнер. А цього року у топі трендів виявилися не лише лаконічні рішення з оправою пастельних кольорів, а й сміливіші окуляри в масивній кольоровій оправі.


У стилі 90-х. Вузькі, обтічні форми, які з легкістю вписуються в різні образи. Мінімалістичні і витончені, або акцентні з родзинкою.


Оверсайз. Окуляри на половину обличчя так само актуальні, особливо з вираженою незграбною формою. З гострого – оверсайз оправи у формі півмісяця.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
2
Сміх
2
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)