Порошенко підписав закон про трансплантацію органів

21 Червня в 07:04  0  525

Здоров'яПорошенко підписав закон про трансплантацію органів

Трансплантації на 100% фінансуватимуться державою, - О. Богомолець


Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині (2386а-1).

 

Закон 1 червня 2018 року було направлено на підпис главі держави, а 19 червня "повернуто з підписом від президента". Один з ініціаторів законопроекту, народний депутат та лікар Ольга Богомолець на сторінці у Facebook, коментуючи підписання закону главою держави, написала:

 

- "Чорній трансплантології” в Україні настав кінець. Нарешті понад 5000 українців, які потребують пересадки органів та тканин щороку, отримали шанс на життя. А за 200 млн. грн., які ми сплачуємо Білорусі за лікування наших дітей, ми зможемо вдома вилікувати вчетверо більше маленьких пацієнтів, - зазначила вона.

Коли мертвий може врятувати живого

Богомолець додала, що нині починається кропітка робота з впровадження в Україні нової сучасної та безпечної системи трансплантології, яка дозволить повністю уникнути всіх ризиків з незаконної пересадки органів та унеможливить "чорну трансплантологію".

 

- Зі створенням Єдиного реєстру донорів та реципієнтів пересаджувати органи від людей і людям, які не внесені до реєстру, стане неможливим. У законі передбачена презумпція незгоди - неможливо буде забрати органи в людини, якщо вона не надала на це свою письмову згоду за життя чи заборонила таке вилучення - дані про це також зберігатимуться у реєстрі, і ніхто не зможе змінити волю людини, - зауважила Богомолець.

 

За її словами, донорами не зможуть стати невпізнані особи, загиблі від насильницької смерті та в зоні АТО/ООС, а також діти-сироти. Стати донорами зможуть лише особи, які свідомо надали письмову згоду на посмертне донорство, або, якщо людина не залишила жодного волевиявлення, рішення щодо цього можуть прийняти її найближчі родичі.

 

- Нарешті, трансплантації на 100% фінансуватимуться державою, і це остаточно вибиває грунт з під ніг "чорних трансплантологів", - підкреслила депутат.

 

Вона переконує, що з прийняттям цього закону взагалі зникає потреба у пошуку незаконних способів пересадки органів.

 

- Адже якщо раніше механізм збору та пересадки органів був відсутнім, і більшість хворих помирали, не дочекавшись трансплантації, то тепер - після створення реєстру - добровільних донорів має стати більше, ніж потрібно, - написала Богомолець.

 

За її поясненням, реципієнту достатньо бути внесеним до майбутнього реєстру, і Єдина державна інформаційна система автоматично підбере імунологічно сумісних донора та реципієнта, а трансплант-координатори по всій Україні організують процес забору, перевезення та пересадки органів людині, яка цього потребує.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)