В Україні розширять список товарів, які не можна повертати в магазин

4 Жовтня 2021 08:52  0  1012

На Вкраїні та у світіВ Україні розширять список товарів, які не можна повертати в магазин

Автори проєкту стверджують, що перелік «неповоротних» товарів уже давно застарів


В уряді мають намір розширити перелік товарів, які не підлягають обміну/поверненню, через їхні специфічні властивості. У список потраплять сигарети та рідини для вейпів, букети квітів, а також ветеринарні препарати. Ліки та продукти теж залишаться у переліку.

 

Одночасно планується впровадити виключення з правил у разі, якщо «заборонений» товар буде запечатаний в вакуумну упаковку. У такому випадку його можна буде обміняти/повернути на загальних підставах.

 

Нововведення передбачає нова редакція Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 № 172. Проект змін розробило Міністерство економіки й оприлюднило для громадського осуду на сайті відомства.

 

Автори проєкту стверджують, що перелік «неповоротних» товарів уже давно застарів, тому що не переглядався ще з моменту його прийняття 20 років тому. За цей час ухвалено низку нових законів, якими назви товарів з переліку зазнали змін. Це, наприклад, стосується визначення «продовольчих товарів», «лікарських препаратів і засобів», інше. Тому сьогоднішні реалії вимагають розширення переліку.

 

Зокрема, в окрему групу товарів, які не можна обміняти/повернути, пропонується виділити тютюн і тютюнові вироби. Крім цього, під заборону потраплять:

- усі продовольчі товари;
- ветеринарні препарати;
- тварини і рослини;
- кормові матеріали, насіння, посадковий матеріал;
- рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, мундштуки на сигари і сигарети і їх частини.


Згідно з пояснювальною запискою до проекту акта, відсутність в переліку заборонених до повернення товарів такої групи як рослини створює фінансові труднощі для їх виробників, ландшафтних дизайнерів, флористів-дизайнерів, а також продавців квіткових і зоомагазинів.

 

Правових підстав для відмови в поверненні готових букетів і зрізаних квітів фактично немає, а шанс повторного продажу такого товару мізерно малий. Як правило, зворотні букети утилізуються, а їхні продавці зазнають збитків.

 

Крім того, за 20-річний період дії переліку змінився і підхід до упаковки товарів. Зараз досить поширені герметичні (вакуумні) упаковки. Це дає можливість дотримуватися вимог санітарних правил і забезпечує схоронність товарів.

 

У зв'язку з цим проектом передбачено, що товар все-таки можна повернути/обміняти, якщо він упакований в герметичну упаковку, яка не пошкоджена. Таким чином покупець отримає додаткове право на повернення товару, який не був у вживанні, а підприємець зможе повторно продати такий товар без збитків. 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
5
Сміх
7
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)