Коронавірус вдарив по цінам на електроніку

24 Вересня 2021 08:37  0  838

Події містаКоронавірус вдарив по цінам на електроніку

Якщо ви вирішили порадувати школяра новеньким ноутбуком з нагоди нового навчального року, то придбати бюджетний гаджет буде не легко. Більшість виробників підняли ціни на популярні лінійки своїх моделей, деякі з них здорожчали на третину

 

Ціни ростуть

Із настанням нового навчального року багато пологівців скаржаться на здорожчання електроніки в магазинах міста.

 

“Влітку приглядали ноутбук сину в школу, попередня вартість його становила 7,5 тисяч гривень. Коли ж прийшов час купувати, з'ясували, що ціна на таку модель виросла, коштує він зараз близько 9 тисяч гривень. Помітили, що ціни зросли на багато інших моделей техніки”, - розповідає Валентина, мати десятикласника.

 

Те, що вартість електроніки зросла, підтверджують і галузеві експерти. Більше тридцяти компаній напівпровідникової промисловості підняли ціни на 10 - 30 відсотки. Ціни на деякі моделі ноутбуків, наприклад, Huawei зросли близько на 50 - 100 доларів. Також ціни підняли на Asus Acer і Lenovo.

 

“Найдешевший бюджетний варіант ноутбука виробництва Asus зараз коштує 10 тисяч гривень, трохи кращий за функціональністю - 14 тисяч. Остання переоцінка товару відбулась буквально кілька днів тому. Трохи подешевшали ноутбуки фірми HP, товар інших виробників подорожчав. Ціни змінюються доволі часто. Із настанням нового навчального року продажі комп'ютерів і ноутбуків зросли, не зважаючи на подорожчання популярних моделей, - розповідають продавці магазину мережі електроніки “Комп'ютерний всесвіт” у Пологах.

 

Вся справа в “короні”

Як кажуть продавці електроніки, причиною зростання цін став коронавірус, який викликав дефіцит напівпровідників. При цьому на ринок цін вплинуло одразу кілька факторів.


Через карантинні обмеження велика кількість людей змушені були працювати і навчатися дистанційно. Для комфортної праці вирішили оновити свої домашні гаджети. Ці обставини і спровокували лавиноподібний попит на ноутбуки, а також приставки, техніку для дому і дистанційної роботи.


Інша причина - збої в поставках через коронавірус. Як ми пам'ятаємо, епідемія почалась в Китаї, через карантинні обмеження ряд підприємств просто зачинилося, через що виникли колосальні затримки із виробництвом мікрочіпів.

 

Крім того, через локдаун ускладнилась і здорожчала логістика. Так, наприклад, доставка морських контейнерів з Китаю у Європу за рік здорожчала у 4 - 5 разів.

 

Зараз багато гігантів у сфері електроніки заявили про будівництво додаткових потужностей з виробництва дефіцитної продукції, проте така справа не швидко робиться. Більшість великих виробників прогнозують, що дефіцит на ринку триматиметься як мінімум до кінця 2022 року. 

 

 

 


Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
3
Сміх
4
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)