Тариф на електроенергію з 1 серпня: скільки будуть платити українці

21 Липня 2021 11:08  0  1701

На Вкраїні та у світіТариф на електроенергію з 1 серпня: скільки будуть платити українці

Проект зміни тарифів в уряді обговорюють вже кілька місяців


В кінці червня Міненерго ініціювало продовження до 1 серпня терміну дії нині чинного механізму ВСО (покладання спеціальних обов'язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії). Так тариф на електроенергію для населення - 1,68 грн / кВт-година - залишився в дії до 1 серпня. Після цієї дати чиновники представлять нову модель розрахунків.

 

З джерел ЗМІ відомо, що зараз в уряді обговорюють проект ВСО, який передбачає поділ споживачів на 4 категорії: тих, хто споживає до 100 кВт⋅год, далі - від 100 кВт⋅год до 300 кВт⋅год, потім - від 300 кВт⋅год до 500 кВт⋅год, а також тих, хто споживає понад 500 кВт⋅год. Залежно від обсягів споживання буде зростати і тариф до приблизно 3,5 грн за кВт⋅год.

 

Раніше повідомляли, що за різними оцінками, для тих сімей, які використовують багато електроенергії, ціна може збільшитися з 1,68 до 2,5 грн за кВт · год. Логіка такого рішення така: багаті сім'ї, в яких багато електроприладів, повинні платити за реальною вартістю. Варто зазначити, що логіка є хибною, адже якщо в квартирі живе сім'я з 4-5 осіб, і там встановлений електричний бойлер для обігріву води, то місячні обсяги перевищать 500 кВт · год. Далі - якщо приміщення опалюється електричним котлом, то встановлений державним Регулятором місячний ліміт споживання - 3000 кВт · год. Платити за це ліміт дозволено з урахуванням знижувальних нічних коефіцієнтів, якщо включати котел тільки.

 

Яким буде тариф для таких споживачів, поки не відомо.

 

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що бідних українців захищатимуть: ті, хто витрачає до 100 кВт · год на місяць, платитимуть менше. «Ми виділяємо населення, яке споживає до 100 кВт. На сьогодні це близько 41% споживачів з 16,9 МДН домогосподарств. Проект нового ВСО передбачає захист цієї категорії населення через зменшення тарифу », - зазначив Галущенко.

 

Нагадаємо 1 січня 2021 року уряд скасував пільговий тариф для населення (0,9 грн за кВт⋅год) на перші 100 кВт⋅год спожитої електроенергії. Рішення про це Кабмін отримав 28 грудня 2020 року, в результаті вже з першого кВт⋅ч українці почали платити 1,68 грн - такий тариф повинен діяти до 31 березня 2021 року. Але в кінці березня Кабінет міністрів вирішив зберегти ціну на електроенергію для населення з 1 квітня на колишньому рівні - 1,68 гривень за кВт⋅ч, потім знову продовжив таку ж ціну на травень-червень, а тепер - ще й на липень.

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
5
Сміх
30
Жах
51
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)