Субсидію призначать без звернення, але…

20 Жовтня 2020 11:21  0  2443

АктуальноСубсидію призначать без звернення, але…

У зв’язку з продовженням карантину, який введений на території України для запобігання поширення коронавірусної хвороби, Урядом прийнято низку законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій в даний період.


Зокрема, забороняється припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання (смерть одинокої особи, переїзд домогосподарства в інше житлове приміщення, тощо).


Призначення у жовтні 2020 року житлових субсидій на опалювальний період 2020/2021 років усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019/2020 років та неопалювальному періоді 2020 року, буде здійснюватися без їх звернень.


Субсидія не призначатиметься лише у разі, коли управлінням соціального захисту населення буде отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату подання такої інформації) заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян (на даний час це становить – 340,0 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

 

У даному випадку житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, що настає за тим в якому до управління надійшла інформація про її погашення.


Але, якщо у домогосподарстві відбулися суттєві зміни, які впливають на право отримання субсидії, заявники повинні повідомити управління соціального захисту населення, або Центри надання адміністративних послуг: Пологівської міської ради, Воскресенської та Федорівської сільських рад, або відповідальних осіб сільських рад, де відсутні ЦНАП.


Для домогосподарств, які вперше бажають перевірити своє право на отримання субсидії, представнику домогосподарства необхідно звернутися до перелічених ЦНАП або відповідальних осіб сільських рад за місцем реєстрації – пояснюють в Управлінні соцзахисту населення та наголошують, що норми використання природного газу та електричної енергії для індивідуального опалення, поводження з твердими відходами, послуги за управління багатоквартирним будинком (квартплата) не змінюються.


Відтерміновується зміна базової норми плати за житлово – комунальні послуги отримувачам житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року.


Спосіб виплати також не змінений. Житлова субсидія виплачуватиметься готівкою за попереднім місцем отримання, крім осіб, у яких виникла вищезазначена заборгованість – пояснюють в УСЗН.


В Запорізькій області на кінець серпня 2020 року заборгованість населення зі сплати за постачання теплової енергії та гарячої води становила 1147,3 млн.грн, за постачання та розподіл природного газу – 990,1 млн.грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 402,4 млн.грн, за управління багатоквартирним будинком – 367,1 млн.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 344,0 млн.грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 60,5 млн.грн – констатує відділ статистики Запорізької області. 


Пологівці також входять до числа цієї сумної статистики, тому, відповідно, кількість субсидіантів зменшується з цієї причини також.


Попереду на нас чекає затяжний опалювальний сезон, а тому варто раціонально, а головне реально розподіляти свій родинний бюджет аби кровних вистачило на оплату левової частини витрат у цей період - комуналку.

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
4
Сміх
5
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)