Свиняче сусідство: посеред житлової забудови облаштували свиноферму із сотнями голів: сусіди не витримують смороду

19 Травня 2021 10:04  0  1486

На Вкраїні та у світіСвиняче сусідство: посеред житлової забудови облаштували свиноферму із сотнями голів: сусіди не витримують смороду

У запорізькому селі підприємець облаштував справжню свиноферму просто серед житлових будинків. Люди кажуть, уже тривалий час через сморід навіть не відчиняють вікон, адже за високим парканом, куди нікого не впускають, до пів тисячі свиней. Про це повідомляє ТСН.

 

Олександр має спільну межу з сусідом. Вже давно не відкриває вікна, бо підприємець регулярно викачує рідкий свинячий послід просто на відкритий ґрунт.

 

«Там у нього яма вирита, пожежний шланг, і він качає на город. Він гною насипав. Тут три трактори працювали, три дні і толком нічого не перебили», – розповідає сусід господарства.

 

 

Люди неодноразово намагалися поспілкуватися з сусідом, але той просто відключає телефон. Підприємець мешкає у Мелітополі, і приїздить в село лише у справах. На фермі за глухою огорожею працюють наймані робітники. Територія охороняється собаками. Мама підприємця, яка живе в селі, теж спілкуватись не бажає.

Селяни кажуть, що за найскромнішими підрахунками, у цьому господарстві кілька сотень свиней.

 

«Дихати нічим. Білизна повісиш на вулиці – до вечора білизна так смердить ніби ти його в туалеті вішав», – жаліється місцева мешканка.

 

Експерти кажуть, облаштована за правилами промислова ферма має бути щонайменше за півкілометра від населеного пункту. Для дрібніших господарств норми інші, але все ж не на одній вулиці з житловою забудовою. У свинарнику на подвір’ї селяни можуть утримувати лише до півсотні голів.

 

«В присадибному господарстві – це не хутір чи щось інше – там мають право утримувати до 50 голів не більше. Якщо це окрема територія – то це 150 метрів, та відстань яка мала б бути», – розповідає кандидат сільськогосподарських наук Артур Лоза.

 

У сільській громаді вже звернулися до Держпродспоживслужби з проханням відреагувати на ситуацію. Зробити більше, мовляв, не можуть бо немає рішень суду.

Наразі у селі чекають відповіді санітарних служб. Проте навіть якщо комісія і потрапить на свиноферму, через застаріле законодавство, найімовірніше, підприємцю загрожує лише штраф – до 1700 гривень.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
26
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)