Синдроми комп'ютерного зору і смартфонів пальця: як гаджети калічать нас

1 Жовтня 2021 15:49  0  1154

АсортіСиндроми комп'ютерного зору і смартфонів пальця: як гаджети калічать нас

Звичайний офісний співробітник веде життя, для якого його матінка-природа не створювала. І це нам відгукується. Якщо ви проводите чимало часу перед монітором, ви, ймовірно, помічали такі симптоми, як напруга очей, подразнення, почервоніння, нечіткість і навіть двоїння зображення

 

Комп'ютерна революція повністю змінила світ. Високотехнологічні гаджети і пристрої можуть полегшити роботу, прискорити процес і навіть вплинути на інтелект. Але немає лиха без добра. Технології нерідко впливають на наше самопочуття. І далеко не завжди накраще. Ось вам тільки декілька прикладів, як сучасний спосіб життя змінює наше здоров'я.

 

КОМП'ЮТЕР - СИНДРОМ КОМП'ЮТЕРНОГО ЗОРУ
Людське око не пристосоване до того, щоб годинами дивитися в одну точку. Якщо ви проводите чимало часу перед монітором, ви, ймовірно, помічали такі симптоми, як напруга очей, подразнення, почервоніння, нечіткість і навіть двоїння зображення. Медики такий стан називають синдромом комп'ютерного зору.

 

Що зробити?
Проконсультуватися з лікарем. Можливо, будуть потрібні спеціальні окуляри. Одиночні або біфокальні лінзи або тонований матеріал окулярів допоможуть поліпшити сприйняття контрасту, щоб зменшити симптоми перенапруження очей. Всім без винятку не завадить не рідше хоча би разу на годину відволікатися від монітора і робити зарядку для очей, чергуючи погляд вдалину і на об'єкти поблизу.

 

ПРИНТЕР - ПРОБЛЕМИ з бронхами і метаболізм
Чи не кожен принтер небезпечний для здоров'я. Однак деякі лазерні моделі викидають невидимі частинки в повітря. Ці наддрібні пилинки можуть осідати глибоко в легенях, так і до астми недалеко.

Більш того! Згідно з дослідженням, яке провела Ненсі Лан Го, вчена з Університету Західної Вірджинії, мікроскопічні наночастинки тонера, які виходять від принтерів, можуть збільшувати ймовірність розвитку захворювань обміну речовин. Результати дослідження були опубліковані в Міжнародному журналі молекулярних наук.

 

Що робити?
Для офісного друку можна купити фільтр на принтер. У приміщенні встановити витяжки, використовувати спеціальні пилотяги і частіше провітрювати. Техніку встановити якомога далі від робочого місця, в ідеалі - в окремому приміщенні.

 

НАВУШНИКИ - ПОРУШЕННЯ СЛУХУ
Ми часто бачимо молодих людей зі “старими вухами”. Так ми між собою називаємо юних, у яких властива літнім людям знижена здатність чути високі частоти, - каже Михайло Корнєєв, керівник наукових проектів, спрямованих на вирішення проблем зі слухом, в Інституті Bionics в Австралії. - Звичайний вплив шуму медиками обмежується 85 децибелів, але люди в навушниках зазвичай отримують дозу до 110 децибелів і навіть вище. А регулярна дія гучного шуму протягом декількох годин може назавжди зруйнувати клітини внутрішнього вуха. Плюс, не забувайте про таку небезпеку, як ймовірність не почути попереджувальні сигнали на вулиці, нагадує Михайло Корнєєв.

 

Що робити?
З маленьких навушників-вкладишів і величезних накладних вибирайте останні. Слухайте через навушники не більше двох годин на добу, особливо якщо ви любитель гучної музики. Обмежуйте діапазон верхніх частот. При першій нагоді (вдома, в офісі) перемикайтеся на звичайні акустичні системи.

 

МОНІТОР - СИНЄ СВІТЛО
Робота у вечірній час за монітором з підсвічуванням, так само як і серфінг в інтернеті перед сном, може завдати шкоди вашим біоритмам.

 

Справа в тому, що з настанням темряви в людському організмі природним чином підвищується рівень гормону мелатоніну. Але через синє світло від екранів всіх мастей (від ноутбука і планшета до телефону) його вироблення порушується. І як результат - порушуються циркадні ритми, людина може заробити постійні недосипання, і навіть коли вона нарешті засинає, якість сну помітно знижується.

 

Все це з часом виливається в хронічне безсоння. А та за собою тягне і інші проблеми зі здоров'ям.

 

Що робити?
Сомнолог Максим Новиков рекомендує ввечері зменшувати яскравість екрану, а перед сном, за годину-дві, зовсім відмовитися від гаджетів. Прокинувшись серед ночі, теж не варто тягнутися за телефоном, це збуджує нервову систему і заснути знову буде складніше.

 

КЛАВІАТУРА - ТУНЕЛЬНИЙ СИНДРОМ
Зап'ястя болить, в кисті поколює, рука німіє ... Так проявляється тунельний синдром - болі в кисті через защемлення нерву в зап'ястному каналі. Він виникає через те, що при інтенсивній роботі з клавіатурою м'язи, які оточують суглоби, довгий час знаходяться в одному положенні і погано забезпечуються киснем. Кров застоюється, м'язи «засинають» і суглоби теж недоотримують необхідних поживних речовин.

 

Що робити?
Частіше робіть перерви в роботі. Не забувайте про розминку кистей. Зверніть увагу на спеціальні клавіатури, у яких основний блок клавіш на клавіатурі розбитий на дві частини, така ергономіка покликана знизити навантаження на руки.

 

СМАРТФОН - СИНДРОМ СМАРТФОННИХ ПАЛЬЦІВ
Ревматологи звертають увагу на те, що стає все більше пацієнтів з больовими симптомами у великому пальці руки. Медики вже дали назву такому явищу «синдром смартфонного пальця».

 

Насправді, це майже те ж саме, що тунельний синдром (див. вище), але болячка спровокована не клавіатурою, а мобільним телефоном. Постійне набивання повідомлень і перегортання соцмереж згодом стає причиною запалення сухожилля, що координує рухливість великого пальця.

 

Якщо нічого не робити, захворювання приймає хронічну форму, а біль поширюється вгору по руці аж до плеча і хребта, попереджають лікарі-ерготерапевти.

 

Що робити?
Як і у випадку з тунельним синдромом, частіше робіть перерви в «роботі», повідомлення намагайтеся диктувати голосом, робіть розминку кистей.

 

ІГРОВІ ПРИСТАВКИ - СИНДРОМ ПРОГРАМІСТА
Для любителів битися на ігрових приставках характерні болі в попереку, між лопатками або в основі шиї. І це мало того, що само по собі неприємно, а може призвести до хвороб вен і суглобів кінцівок, оскільки відбувається перетиснення важливих кровоносних судин і артерій.

 

Що робити?
Всім ігроманам, а також програмістам і людям, хто довго працює за комп'ютером, не варто сидіти в одній позі протягом тривалого часу. Як мінімум раз на годину робіть перерву - в тому числі на виконання вправи “планка” - вона допоможе тримати корсет в правильному положенні. У тренажерному залі опрацьовуйте м'язи спини і шиї, щоб позбавити їх від статичної напруги.

 

ЗА КЕРМОМ ТЕЛЕФОН ВІДКЛЮЧАЙТЕ
Здавалося б, гучний зв'язок по Bluetooth, голосовий набір і вбудована навігація повинні вирішити проблему безпеки при водінні. Однак Девід Страйер, професор психології Університету Юти (США), вважає, що розмова задіє ті частини вашого мозку, які повинні бути зосереджені на дорозі. І взагалі, стан, коли водій розмовляє по телефону, можна сміливо порівнювати з водінням напідпитку.

 

Це не голослівні слова професора. Вони грунтуються на дослідженнях, під час яких тривалий час вивчав стан водіїв з рівнем алкоголю в крові в 0,08 проміле за допомогою спеціального симулятора водіння.

 

Підсумок експерименту: балаканина по телефону (навіть по гучному зв'язку) збільшує ймовірність аварії в чотири рази, текстові повідомлення (навіть їх надиктовування) ще раз подвоюють ризик. «Відволіктися від дороги навіть на секунду може бути останнім, що людина зробить в своєму житті», - попереджає професор Страйер.

 

Бережіть себе! Виконуйте елементарні вправи та дотримуйтеся порад спеціалістів - і тоді все буде GOOD.

 

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)