Симптоми коронавірусу за днями: чим підступна "Дельта" і як не потрапити до реанімації

11 Листопада 2021 08:15  0  2055

Здоров'яСимптоми коронавірусу за днями: чим підступна "Дельта" і як не потрапити до реанімації

Перебіг COVID-19 пришвидшився, ускладнення з'являються раніше, хворі вже на 8 день можуть потрапляти до реанімації...


Коронавірус завдав потужного удару по Україні. Щодня про недугу дізнаються близько 20 тисяч наших громадян. Від COVID-19 померло понад 830 українців за добу. Це рекордна кількість жертв хвороби за весь час пандемії.


Чим підступний новий СOVID-штам "Дельта"? Як не пропустити небезпечний момент? Як проявляється хвороба за днями і чому температура 37 градусів на 7 день хвороби це ще не привід для радощів? Про це  розповів радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький.

 

Симптоми коронавірусу за днями
Зазвичай лікарі вважають початком коронавірусної хвороби - перший день появи у пацієнта симптомів, зокрема температури, каже лікар Тарас Жиравецький. За його словами, усі симптоми коронавірсу здебільшого не змінилися, пришвидшився лише перебіг COVID-19 і ускладнення починають з'являтися швидше. Медик розповів, як проявляється захворювання за днями.

 

1 день хвороби:

температура;
біль у м'язах;
головний біль;
іноді закладеність носа.


2-3 день

Цими днями може приєднатися кашель, діарея. У деяких хворих може бути так зване світле вікно, це період, коли температура нормалізується і пацієнт почувається досить непогано, каже лікар Жиравецький.

 

До 6 дня, за словами медика, "все відбувається досить спокійно", але, звісно, що буває і важкий перебіг з такими симптомами:

нудота;
діарея;
головний біль;
біль у м'язах;
втрата нюху;
зміна смаку.


Нетипові симптоми нового штаму "Дельта"
Нетиповим симптомом коронавірусу у деяких людей є втрата апетиту через сильну нудоту, відповідно і різке схуднення. Також новим проявом мутованого COVID-штаму "Дельта" є "незрозумілі стрибки температури", каже лікар Жиравецький.

 

За його словами, в одних пацієнтів у перші 3 дні є підвищена температура, далі вона зникає, або ще більше понижується до 36, або 35,8 градуса. Після цього температура може піднятися до 37-37,1 градуса, а в декого, гарячка може стрибнути і до 38°. Це відбувається на 6-7 день захворювання.

 

6-7 день: температура 38° - поганий симптом
Лікар Жиравецький каже, що "поганим симптомом на 6-8 день хвороби є температура 38 градусів". Таку температуру необхідно контролювати і "більш серйозно ставитись до недуги".

"Основним симптомом, який нас насторожував, це було підняття температури з 6-7 дня захворювання. Ми розуміли, що це стається не через вірус, а з іншої причини, найчастіше - приєднання бактеріальної інфекції", - каже медик.

 

Підступна "Дельта"
Медик зазначає, що температура 37 градусів на 6-7 день хвороби це ще не привід для радості, адже стан таких пацієнтів може різко погіршитись і вони можуть потрапити до лікарні з сильним ураженням легень.

"В частини пацієнтів температура на 6-7 піднімається до 37,1°-37,2° і це не викликає занепокоєння лікаря, сатурація може бути нормальною, але через 1-2 дні вона може різко погіршитися. І ми розуміємо, що щось відбувається не так. Тоді пацієнтів ми скеровуємо на комп'ютерну томографію, або рентген і бачимо досить сильне ураження легень", - каже лікар.

 

Аби не допустити цього, медик радить здати аналізи.

"Єдиним шансом спіймати цей момент - на 6-7 день зробити аналіз на с-реактивний білок (CRP) і згодом повторити його через 2-3 дні. Таким чином ми можемо спробувати спіймати момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації і потужного лікування", - каже лікар.

 

У разі, коли с-реактивний білок піднявся до позначки вище 50, і КТ показує зміни у легенях, це означає що у хворого почався цитокіновий шторм. Таких пацієнтів лікувати вдома надзвичайно складно, каже медик.

 

"І ми отримуємо велику смертність, бо дуже багато людей не встигають дійти до лікаря, не встигають зробити ПЛР-тест", - каже Тарас Жиравецький.

 

8 день - ускладнення "ковіду" і загроза потрапити до реанімації
За словами лікаря, перебіг COVID-19 дуже пришвидшився, і ускладнення почали наставати набагато швидше. На 6-8 день хвороби пацієнти можуть мати досить сильні ускладнення, а деякі з них на 8 день ризикують опинитися в реанімації.

 

Перебіг COVID-19: псевдолегкий і важкий
Зараз на перебіг "ковіду" орієнтуватись досить складно, каже лікар Тарас Жиравецький, адже коронавірус може "діяти" непередбачувано.

 

"Якщо пацієнт має високу температуру постійно, вона погано збивається впродовж 5-7 днів, то це майже гарантовано тяжкий перебіг. Є псевдолегкий перебіг, коли пацієнт справді не відчуває проблем із сатурацією, немає високої температури на 6-7 день, але це не гарантія того, що у пацієнта не почнеться тяжкий перебіг через день-два. Це справді така заплутана ситуація, яку сам пацієнт, швидше за все, не зрозуміє. Самопочуття - зараз дуже суб'єктивне поняття", - зазначив лікар.

 

Якщо людина відчула перші симптоми недуги, то медик радить звернутись до сімейного лікаря і здати швидкий тест на коронавірус.

 

За чим потрібно стежити хворому
Якщо за призначенням лікаря, пацієнт лікуватиметься вдома, то необіхдно стежити за своєю температурою, сатурацією (рівнем кисню в крові), чи не з'явилась задишка і загальним станом організму.

"Якщо людина не може встати і дійти до кухні чи туалету, це вже ознака того, що щось відбувається не так", - підсумував лікар.

 

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua

 

 

 

 


Джерело: tsn.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
1
Сміх
13
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)