Списки боржників публікувати незаконно – офіс омбудсмена

31 Серпня 2021 08:08  0  590

АктуальноСписки боржників публікувати незаконно – офіс омбудсмена

У списках боржників незаконно вказують особисті дані

Уповноважена з прав людини розповіла про незаконність публікації списків боржників за комуналку

В офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової заявляють про протиправність публікації списків боржників за комунальні послуги.

 

До офісу Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини надходять численні скарги від громадян щодо поширення постачальниками житлово-комунальних послуг в мережі Інтернет, під’їздах будинків, переліків боржників, а саме: номерів особових рахунків, адрес (назв районів, вулиць, номерів будинків та квартир), сум заборгованості тощо. Про це повідомила пресслужба офісу.

 

Те, що такі дані потрапляють у відкритий доступ – є порушенням закону про персональну інформацію. Йдеться про статтю шосту Закону «Про захист персональних даних».

 

«Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних, в тому числі їх поширення (розповсюдження, передача), як один із елементів такої обробки, має здійснюватись для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

 

Отже сукупність даних про номери особових рахунків, адреси, суми заборгованості боржників у розумінні Закону України «Про захист персональних даних» є персональними даними, відтак на них поширюються загальні вимоги щодо обробки персональних даних.

 

Ураховуючи зазначене, розміщення у вільному доступі такої інформації є порушенням законодавства у сфері захисту персональних даних та тягне за собою адміністративну відповідальність», – наголосили у офісі Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини.

 

Нагадаємо, віднедавна в Україні за борги з комуналки можуть вимкнути газ і електроенергію. Крім того, постачальник має право подати до суду і потім заарештувати банківські рахунки боржника. 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)