Як розділити спадок і не стати ворогами
8 Червня в 08:13 0 2447
Запитай у "РАЙОНКИ"
Валентина Степанівна за довге життя не змогла створити власну родину, натомість зберегла та примножила свої статки. Будучи вже в поважному віці, Валентна Степанівна планувала прожити довго і якісно, тому раз у раз користувалася послугами племінників, які виконували всі забаганки старенької, отримуючи натомість обіцянки згадати про них в заповіті. Валентина Степанівна не була жорстокою жінкою, але з датою власного відходу не вгадала і залишила молоде покоління нащадків без законної останньої волі.
Через шість місяців для племінників, що між собою були братами і сестрами різної ступені кревності, розпочалися справжні війни, адже довести, що саме і кому обіцяла за життя старенька, було неможливо. Один за одним суди зробили з родичів ворогів, а вже отриманий спадок виявився подарунком, за який довелося викласти чималу суму.
Питання спадку вирішується дуже просто, коли спадкоємець один. А коли їх декілька? А якщо ділити порівну майно заповідач не хоче? А якщо умови зміняться?
Заповіт або Дарча
Звичайно, життєвих ситуацій багато, і прописати єдине універсальне рішення неможливо, але українські юристи розібрали випадки по поличках і пропонують громадянам найбільш популярні варіанти: заповіт або дарча.
Якщо говорити коротко, то дарча - це безкоштовна передача в користування свого майна. Від заповіту дарча відрізняється тим, що передане майно переходить до конкретної людини, ім'я якого зазначено в документі. Заповіт же гарантує частину спадщини найближчим родичам заповідача навіть незважаючи на те, яка остання воля прописана в документі. Ми дослідили це питання і пропонуємо наступні висновки
(таблиця до спадку - в папці фото, там є і картинка - якщо підійде)
Скільки коштуватиме
Базова вартість послуг нотаріуса як при оформленні спадку, так і при оформленні дарчої складатиме приблизно від 4 тис грн. Подальші витрати залежатимуть від ступеня родинних зв’язків.
Спадкоємці першого та другого ступеня споріднення звільнені від сплати податку на доходи фізичних осіб.
Для всіх інших спадкоємців податок становить 5% + 1,5%.
Для нерезидентів сума збільшується до 19.5%.
При успадкуванні (отримання дарчої) спадкоємцями першого ступеня оцінку майна робити не треба, в інших випадках – обов’язково (вартість послуги приблизно 1000 грн).
Марина АНДРУСИШЕНА
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини