Як розділити спадок і не стати ворогами

8 Червня 2019 08:13  0  3272

Запитай у "РАЙОНКИ"Як розділити спадок і не стати ворогами

Валентина Степанівна за довге життя не змогла створити власну родину, натомість зберегла та примножила свої статки. Будучи вже в поважному віці, Валентна Степанівна планувала прожити довго і якісно, тому раз у раз користувалася послугами племінників, які виконували всі забаганки старенької, отримуючи натомість обіцянки згадати про них в заповіті. Валентина Степанівна не була жорстокою жінкою, але з датою власного відходу не вгадала і залишила молоде покоління нащадків без законної останньої волі.


Через шість місяців для племінників, що між собою були братами і сестрами різної ступені кревності, розпочалися справжні війни, адже довести, що саме і кому обіцяла за життя старенька, було неможливо. Один за одним суди зробили з родичів ворогів, а вже отриманий спадок виявився подарунком, за який довелося викласти чималу суму.


Питання спадку вирішується дуже просто, коли спадкоємець один. А коли їх декілька? А якщо ділити порівну майно заповідач не хоче? А якщо умови зміняться?


Заповіт або Дарча
Звичайно, життєвих ситуацій багато, і прописати єдине універсальне рішення неможливо, але українські юристи розібрали випадки по поличках і пропонують громадянам найбільш популярні варіанти: заповіт або дарча.


Якщо говорити коротко, то дарча - це безкоштовна передача в користування свого майна. Від заповіту дарча відрізняється тим, що передане майно переходить до конкретної людини, ім'я якого зазначено в документі. Заповіт же гарантує частину спадщини найближчим родичам заповідача навіть незважаючи на те, яка остання воля прописана в документі. Ми дослідили це питання і пропонуємо наступні висновки
(таблиця до спадку - в папці фото, там є і картинка - якщо підійде)


Скільки коштуватиме
Базова вартість послуг нотаріуса як при оформленні спадку, так і при оформленні дарчої складатиме приблизно від 4 тис грн. Подальші витрати залежатимуть від ступеня родинних зв’язків.


Спадкоємці першого та другого ступеня споріднення звільнені від сплати податку на доходи фізичних осіб.


Для всіх інших спадкоємців податок становить 5% + 1,5%.


Для нерезидентів сума збільшується до 19.5%.


При успадкуванні (отримання дарчої) спадкоємцями першого ступеня оцінку майна робити не треба, в інших випадках – обов’язково (вартість послуги приблизно 1000 грн).


Марина АНДРУСИШЕНА

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
22
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)