У Пологівському районі може з'явитися сортувальна станція

3 Червня 2021 08:20  0  679

На районіУ Пологівському районі може з'явитися сортувальна станція

Разом із укрупненням Пологівського району гостріше постало питання вивезення твердих побутових відходів. Тому міська рада наразі подала проєктну заяву на отримання гранту від НЕФКО у 500 тисяч євро.

 

НЕФКО — група компаній та банків у Швеції, які надають фінансову підтримку на кредити для проєктів в України у сфері енергозбереження та поводження з твердими побутовими відходами. Попередньо НЕФКО відібрали пологівську громаду для фінальної участі у конкурсі на грант.

 

Завдяки цьому гранту Пологівська міська територіальна громада зможе придбати контейнери для роздільного збору побутових відходів, два сміттєвози та зможе побудувати на полігоні стаціонарну лінію для переробки відходів, зокрема будівництво сортувальних ліній, які розділять сміття на фракції. Лінія переробки забезпечить робочими місцями 10-13 осіб.

 

Наразі конкурсанти очікують рішення НЕФКО, це може статися за 2-3 місяці, а може навіть і тижні, точно невідомо, повідомив Юрій Коноваленко.

 

“Паралельно наша громада у січні, коли закладатиметься бюджет на рік, планує взяти кредит на суму гранту, 500 тисяч євро, на досить хороших умовах для нас. Ці гроші буде реалізовано на заходи з енергозбереження, а саме на проєкти, згідно яких у місті всі лампи буде замінено на енергоефективні LED-лампи. Також ці гроші може бути реалізовано у проєкті утеплення дошкільного закладу №4 “Сонечко”, — ділиться Юрій Анатолійович.

 

У багатоповерхівках Пологівського району люди вже сортують сміття. Щодо цього директор КУП “Житло-Сервіс” Олександр Луценко поспілкувався з підприємцями, які були б зацікавлені у відсортовану смітті. З’ясувалось, що ринки збуту для переробленого сміття із Пологівського району — досить реальні.

 

Варто зазначити, що просто відсортоване сміття приблизно у 3 рази дешевше, ніж відсортоване та спресоване і спаковане. Тому наявність станції з переробки сміття буде не тільки екологічно, а і економічно вигідною для Пологівської громади.

 

У переробці сміття будуть задіяні багатоповерхівки, приватні сектори, стихійні сміттєзвалища: все відсортоване попередньо буде звозитися на полігон. На питання, чи не потрібно буде людям доплачувати за таку функцію, міський голова відповів:

 

“Ми зараз думаємо про те, як заохотити людей сортувати сміття. Якщо у тих, хто проживає у приватному секторі, видно відразу, що вони будуть здавати у різних контейнерах чи пакетах, то із жителями багатоповерхівок трішки складніше. Під час онлайн зустрічі представники НЕФКО запропонували нам свою допомогу та повідомили, що будуть готові навчити нас заохочувати людей сортувати сміття і контролювати цей процес. Таким чином, для людей, які будуть сортувати сміття, оплата взагалі буде дешевшою. Для тих, хто його сортувати не захоче, ціна залишиться такою ж самою”.

 

Нагадаємо, що наразі сортуванням сміття, що вивозиться на полігон, займається КУП “Житло-Сервіс”. На сьогодні КУП «Житло-Сервіс» визнано підприємством, що пройшло конкурсний відбір та надаватиме послуги з вивезення ТПВ на території всієї громади. Минулого року підприємство придбало новий бульдозер для робіт на полігоні. Сам полігон знаходиться у колишньому кар’єрі, у якому здійснювався видобуток піску.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)