Соняшникова олія в Україні буде дорожчати: з урожаєм соняшнику трапилася біда

20 Вересня 2021 09:46  0  5013

АктуальноСоняшникова олія в Україні буде дорожчати: з урожаєм соняшнику трапилася біда

Соняшникова олія в Україні, всупереч оптимістичним прогнозам, буде дорожчати. Біда прийшла, звідки її не чекали. У нинішньому році в Україні очікували непоганого врожаю соняшнику. Однак, незважаючи на це, аграріями довелося коригувати свої плани. У багатьох областях втрачена майже половина врожаю.

 

Причиною стали шкідники, які пошкодили врожай соняшнику на корені. Причому, це явище набуло масового характеру. У багатьох регіонах через цієї напасті втрачена майже половина врожаю олійної культури.

 

Так, в Держпродспоживбслужі повідомили про втрату до 48% врожаю соняшнику в Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській та Харківській областях.

 

Крім шкідників, що знищують рослини, в деяких областях поширюються ще й хвороби - біла і сіра гниль. Цією напастю вже уражено від 3 до 20% рослин в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Кіровоградській, Одеській та Чернігівській областях. Причому процес триває, і невідомо, скільки ще території посівів він захопить.

 

Тому вже зараз з високою ймовірністю можна припустити, що навіть після збору врожаю ціна на соняшник, а значить і на соняшникову олію не впаде. А не виключено, що вона стане ще вище.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
8
Сміх
18
Жах
43
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)