Новим головою НБУ став Яків Смолій

16 Березня в 06:51  0  211

На Вкраїні та у світіНовим головою НБУ став Яків Смолій

За його кандидатуру проголосували 247 народних депутатів


Верховна Рада у четвер, 15 березня 2018 року, обрала нового голову Нацбанку України. Ним став Яків Смолій.

 

За його кандидатуру проголосували 247 народних депутатів, проти – 15, утримались – 16. Раніше 15 березня Рада звільнила Валерію Гонтареву з цієї посади.

 

Зазначимо, кандидатуру Якова Смолія на посаду голови НБУ Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради ще 18 січня. Обрання нового голови Нацбанку було однією з вимог МВФ для надання наступних траншів.

 

Яків Смолій – український банкір зі стажем, кандидат економічних наук і мільйонер. Виконує обов'язки голови НБУ, відколи Гонтарева пішла у безстрокову відпустку.

 

За всю історію існування НБУ з 1991 року Яків Смолій буде десятим очільником установи. Згідно з Конституцією, очільника НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

 

Хто такий Яків Смолій


З 11 травня 2017 року виконує обов'язки керівника НБУ. З 1994 по 2005 рік працював у Банку "Аваль", був співвласником банку, який у 2005 році було продано австрійській банківській групі Raiffeisen. У 2014-му його призначили заступником голови НБУ Степана Кубіва. Лишався він там також і при Валерії Гонтаревій. За 2017 рік задекларував понад 15 мільйонів гривень доходів. У власності Смолія: житловий будинок площею понад 400 квадратних метрів, квартира, дача, земельні ділянки та офіси, а також 4 автомобілі.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)