В Україні скорочується промислове виробництво яєць

20 Жовтня 2021 11:09  0  466

На Вкраїні та у світіВ Україні скорочується промислове виробництво яєць

За січень-вересень 2021 року промисловими підприємствами України було вироблено на 24% менше курячих яєць порівняно з аналогічним періодом 2020 року – 6,8 млрд штук.

 

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) з посиланням на дані Державного комітету статистики.

Зазначається, що таке скорочення обсягів виробництва в першу чергу пов’язано зі значним зростанням цін на зернові культури, а відповідно і на комбікорми, які складають основну частину собівартості виробництва. Тож, як наслідок, частина виробників яєць або скоротили власне виробництво, або взагалі припинили його.

 

«Ціна на яйця, як і на будь-який інший продукт, формується за рахунок співвідношення попиту та пропозиції, а неможливість реалізувати продукцію за ціною, що перевищує витрати, і призводить до скорочення обсягів виробництва. Це ми і спостерігали протягом цього року, – ціни відчутно відреагували на таке скорочення виробництва, і в вересні 2021 року ціни на яйця зросли на 66% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», – розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

 

Вона зауважила, що збільшення податкового навантаження, яке передбачається за умови прийняття законопроекту №5600, призведе до ще більшого скорочення обсягів виробництва яєць курячих українськими промисловими виробникам та можливого подальшого зростання цін.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
4
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)