Cкільки коштуватиме пологівцям скуштувати млинців

19 Лютого 2017 21:55  0  1753

Живемо вдомаCкільки коштуватиме пологівцям скуштувати млинців

Одне із найяскравіших свят у році  - Масляна. Цього року  Масляний тиждень розпочнеться вже завтра – 20 лютого. Це старо-слов'янське свято,  яке  багато родин святкує і до нині.  Наші предки вірили, що саме в ці дні зима зустрічається з весною.


Головна страва цього тижня  - млинець. Звісно, скільки  господинь, стільки  і рецептів млинців та їх начинки, але  головні інгредієнти незмінні: борошно, молоко, яйця, масло. Далі порахуємо, в скільки обійдеться цієї зими  порція млинців для пологівської родини.


За літру домашнього молока потрібно буде викласти 12 грн., 5 яєць – 11 грн.,  0,5 кг. борошна -  2 грн. Начинка: сир домашній  0,5 кг. – 35 грн., гриби 0,5 кг. – 17 грн., печінка  0,5 кг. -  20 грн.

Таким чином, щоб приготувати для родини млинці із сиром, потрібно буде заплатити близько 60 грн., а така страва рік тому, вартувала  45 грн., бо лише молоко коштувало дешевше – 7-8 грн /л., сир домашній теж на 5 грн. був дишевшим. 


Цікаво:


Кожен день Масляної має своє значення


Понеділок - Зустріч


У цей день  слід починати  смажити  млинці. Найперший спечений млинець треба обов'язково віддати  нужденній людині.   У понеділок  із соломи, старого одягу та інших підручних матеріалів  споруджують опудало великої  товстої баби, яке  треба насаджувати на  палю і ставили на головній площі міста або села.

 

Вівторок - загравання


У другий день Масляної потрібно активно ходити  один до одного в гості, відвідувати ярмарки, кататися з гірок на санях.

 

Середа - Ласуни


У цей день тещі запрошують  зятів на млинці, а щоб нудно не було запрошують  і інших родичів. Цьому звичаю присвячена величезна кількість прислів'їв, приказок, пісень і анекдотів.

 

Четвер - Разгуляй


З четверга починалася Широка Масляна, робота по господарству припиняється, а святкування розгортається  на всю широчінь. Тут вітаються  всілякі  потіхи, влаштовуються  катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які супроводжуються  поїданням млинців і всіляких страв. Сенс широкого четверга, як і всієї Масляної - виплеск накопиченої за зиму негативної енергії і дозвіл різних конфліктів між людьми.

 

П'ятниця - Тещині Вечірки


На п'ятий день теща, зі своїми подругами і родичами, приходить з візитом у  гості до зятя на млинці, а млинці в цей день пече  вже її дочка.

 

Субота - посиденьки зовиці


У цей день невістки запрошують  до себе в гості зовиць (сестер чоловіка) і дарують  їм подарунки.

 

Неділя - Проводи Масляної або Прощена неділя


У неділю  спалюють  опудало Масляної і разом з ним залишки святкової їжі, а прах розвіюють  по полю або по річковій воді. У цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни взаємно просять один в одного пробачення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

Масляна - це  тиждень, який  потрібно присвятити доброму спілкуванню з близькими, рідними, друзями. Необхідно пам'ятати про те, що Масляна готує нас до Великого посту.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)