Як виживав курортний бізнес цього літа

25 Серпня в 14:40  0  558

АсортіЯк виживав курортний бізнес цього літа

Це літо стало справжнім випробуванням для українців. Вірус, паніка, стреси, криза, невпевненість в завтрашньому дні, привнесло в кожну сім'ю свої корективи. Охочі відпочити шукали найбільш економні пропозиції. Жорсткий карантин змінив не тільки плани відпочивальників, але й вніс корективи в економічний стан курортного бізнесу.

 

Все ж таки українці на свій ризик та острах вирішили не відмовляти собі в задоволенні відпочити та ринули на моря.

 

Оскільки відсоток відпочивальників в порівнянні з минулими роками низький, власники готелів, кафетеріїв, ресторанів, розважальних центрів, атракціонів, котрі знаходяться на курортах отримали збитки.

 

Журналістам порталу Районки вдалося познайомитися зі Світланою, керівником готелю в місті Бердянську. Жінка розповіла як змінилися вподобання та запити відпочивальників в умовах карантину.

 

“В готельному бізнесі я вже тринадцять років. Народилася в Запоріжжі, жила там до закінчення інституту. А потім почався мій пошук себе в професії. Нарешті спробувавши себе в готельній індустрії зрозуміла, що тут я немов “риба в воді”. Мені довелося пройти всі етапи пізнання цього бізнесу, від прибиральниці до керуючої. Тому весь цей бізнес знаю досконало. Чіткі правила за якими працюю допомагають мені тримати готель на гідному рівні. Якщо директор бажає мати професійних, відповідальних та з великим запалом до своєї роботи працівників, насамперед бажання цього директора повинні бути підкріпленні власним прикладом.
В підпорядкуванні маю 13 осіб, всі з різних міст. Деякі зі мною вже вісім та шість років, деякі два роки. Пробувала влаштовувати й своїх рідних, але виникали деякі конфліктні ситуації, оскільки їм було тяжко повірити в те, що я дійсно давно виросла з маленької дівчинки та стала дорослою людиною, яка має статус, досвід та знає що і як правильно робити аби клієнт був задоволений. Я працюю за чіткими двома правилами.

Перше: “Директор завжди правий”.
Друге: “Якщо ти не задоволений або не впевнений в тому що директор правий у своїх діях, дивись перше правило, яке наголошує, що директор завжди правий”.
Якщо мої працівники довіряють мені як керівнику та виконують ці обидва правила, тоді як результат - задоволені та вдячні клієнти.”

 

Світлана впевнено говорить, що всупереч кризі, яку спричинив коронавірус, цього року відпочивальників вдосталь. Вільних номерів немає. Все літо номери від стандартних до люксових були зайняті. В обслуговуванні жінка має всього 16 номерів. Конкуренція цього року дещо збільшилася, оскільки люди шукають де дешевше.

 

“ Звичайно, що карантин вплинув на фінансове становище людей. І це досить помітно. Люди шукали дешевші номери, намагалися хоч на сотню, але збити ціну на житло. Запити відпочивальників дещо змінилися щодо харчування. Якщо минулі роки при оренді номеру клієнт замовляв триразове харчування, то на сьогодні більший відсоток відпочивальників відмовляються від повноцінного харчування. Нам довелося зменшити порції, щоб люди за меншою ціною могли придбати собі декілька разів на день хоча б міні-ланчі. Маю знайому, яка теж керує готелем, умовою оренди номеру в ньому є обов'язкове замовлення харчування на кожен день відпочинку. Вони потерпіли добрячого збитку, позаяк відмовляли клієнтам в оренді, оскільки клієнт і собі відмовлявся від оплати за харчування. В другій половині літа власникам цього готелю довелося змінити умови перебування клієнтів, викресливши обов'язкове замовлення харчування. Зазвичай клієнти бронюють номери до листопада. і цей рік не став виключенням.”- коментує Світлана.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
1
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)