Сільським школам – перемоги

28 Травня в 07:53  0  952

ОсвітаСільським школам – перемоги

Травень – місяць підбиття підсумків найбільших досягнень та набутих знань для всіх українських закладів освіти. Конкурси, тести, екзамени і нагородження – в нашому районі кожна школа цього місяця теж підсумовує результати навчального року, перемоги у всеукраїнських та обласних конкурсах.


Конкурси та переможці


Нещодавно закінчився обласний екологічний форум «Зелене мереживо Запорізького краю», організатором якого став «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Найбільш близькою ця тема стала саме для учнів сільської місцевості, а саме Григорівської ЗОШ, які показали своє ставлення до проблем екології через виступ аматорського колективу «Зелений патруль» за напрямком «Природоохоронна діяльність та еколого-просвітницька діяльність». В результаті змагань григорівці посіли ІІ місце у загальному заліку.
Форум закінчився, а робота юних екологів продовжується далі: зелені насадження, охорона місцевих водойм, проблеми з побутовими відходами… Активна місцева молодь своїм прикладом доводить, що любов до свого краю насамперед залежить від виховання.


Ще один екологічний, але вже міжнародний конкурс «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім» також показав, що сільські школи нашого району не тільки навчають, а й виховують своїх учнів. Серед більш ніж 200 учасників (78 закладів освіти з 14 районів Запорізької області) аж семеро переможців, які представляли Пологівський район, троє з них – вихованці Григорівської ЗОШ, двоє – з Пологівської ЗОШ №2, є серед переможців учні Басанської та Шевченківської шкіл.


Районний конкурс Юних інспекторів руху також показав високу активність учнів сільських шкіл. Серед переможців Семенівський НВК, Кінськороздорівський НВК, Костянтинівська ЗОШ.
І як би стереотипне ставлення до сільських шкіл не впливало на свідомість, практика, і головне – результати, показують, що територіальна приналежність та статус закладу не є головними факторами успішності.


Секрети успіху


То в чому секрет? Запитали у Наталії Броун, директора Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

«Немає ніякого секрету, - ніяковіє директорка, - для мене найперша складова дієвої, успішної роботи – це колектив і його правильна мотивація. Співпраця, діалог, можливість проявити свої здібності – все це важливо не тільки для учнів, а й для їх наставників. Коли є цікава робота і підтримка однодумців, то кожне досягнення тільки стимулює до підкорення нових вершин. Наша мета – знайти в кожній дитині талант. Обдаровані діти – це не тільки божий дар, а ще й наполеглива праця педагогів та підтримка батьків.»


А ще в Григорівській школі відсоток випускників, які успішно вступають до вишів, завжди є не нижчим за 50 відсотків. Тільки цього року до урочистої лінійки Наталія Іванівна вже роздрукувала 70 грамот за участь та перемоги у різних конкурсах і заходах. І це в школі, де навчаються 100 учнів. А ще в цій школі тільки один вчитель має статус пенсіонера, і немає жодного, хто проживав би за межами села. Де беруться молоді кадри? Повертаються додому після навчання. Просто так буває, що рідна школа дійсно стає рідною, і працювати в ній – значить ділитися знаннями, досвідом, з року в рік вдосконалюватися.


«Коли почалося впровадження Нової української школи, мої вчителі із захопленням підтримали це. Ідеї та пропозиції стали цікавими не тільки для першачків, їх впровадження показало прекрасні результати і в інших класах, - продовжує ділитися досвідом очільниця закладу. Розмальовували класи, коридори – піддивилися досвід німецьких шкіл, а потім показували дітям, як це – стрибати в класики в шкільному коридорі…»


Тож, враховуючи потенціал наших сільських шкіл, можливо, не варто міряти їх стереотипами, а просто вчасно надати підтримку та гідно оцінити їх результати.

 

Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

15
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)