Ще одне свято: Зеленський запровадив День української державності, який буде вихідним

26 Серпня 2021 10:40  0  996

На Вкраїні та у світіЩе одне свято: Зеленський запровадив День української державності, який буде вихідним

Президент Володимир Зеленський започаткував нове свято – День української державності

 

Про відповідний указ він заявив під час виступу на параді в Києві, в День Незалежності, 24 серпня.

 

“Ми – спадкоємці державності, яка існувала понад тисячу років тому. І ми починаємо відзначати день Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва, столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають містом де все починається. Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є українська мова. Тут почалася і наша державність. Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності — у День Хрещення Київської Русі-України. І про це все я підписую сьогодні відповідний указ”, — заявив Зеленський.

 

Як відомо, День хрещення Київської Русі-України відзначається 28 липня.

 

Надалі президент Зеленський взяв участь в урочистому засіданні Верховної Ради та заявив, що вносить до парламенту проєкт закону про вихідний у День державності України, який відзначатиметься 28 липня.

 

“Я підписав указ про відзначення Дня української державності і вношу на ваш розгляд проєкт закону, за яким він має бути вихідним днем”, – сказав Володимир Зеленський.

 

Нагадаємо, в День хрещення Київської Русі-України, 28 липня, традиційно проводить ходу в Києві Православна церква України (УПЦ Київського патріархату).

 

Указ президента України №423/2021 “Про День Української Державності”
“З метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення,

спираючись на історію української державності, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого — державотворця, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив цивілізаційний вибір Київської Руси, спадкоємцями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна, вшановуючи пам’ять та засвідчуючи повагу до діяльності Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших видатних представників національної еліти, а також борців за державність та незалежність України, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, дбаючи про благо Вітчизни та боронячи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, а також зважаючи на необхідність утвердження історичної справедливості, постановляю:

 

1. Відзначати День Української Державності щорічно 28 липня — у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.

 

2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати підготовку та здійснення комплексу заходів щодо відзначення Дня Української Державності.

 

3. Кабінету Міністрів України разом із Національною академією наук України, Національною академією правових наук України, Національним інститутом стратегічних досліджень забезпечити підготовку проекту стратегії захисту, збереження та популяризації історії української державності, затвердити цю стратегію, а також здійснити заходи з її реалізації, проведення відповідних наукових досліджень.

 

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України В.Зеленський
24 серпня 2021 року“

 

 Джерело: novynarnia.com

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
9
Сміх
9
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)