Сезон репетиторів: хто і за скільки вчить дітей у Пологах

5 Квітня в 09:21  0  1619

На районіСезон репетиторів: хто і за скільки вчить дітей у Пологах

Весна для кожного школяра – час підбивати підсумки, особливо якщо на шкільному горизонті маячать перші дорослі іспити: ДПА, ЗНО, вступ до вишів… І, враховуючи тенденцію останніх років, впоратися самотужки з цими зрізами учнівських знань видається все більш примарними сподіваннями, тож не гаючи часу (або враховуючи згаяний час) батьки вдаються до крайніх заходів: пошуків репетиторів. Хто і за скільки сьогодні вчить наших дітей, і чому все більше поширюється система – чим більше уваги приділяється шкільній освіті з боку держави, тим дорожче обходиться батькам знання дітей?


Шкільна програма: оцінюємо за що і по чому
Найперша проблема полягає в тому, що система оцінювання знань учнів змінилась, а от стереотипи – ні. Звичка завищувати (або знижувати) бали за знання шкільного предмету через особисте ставлення до учня та, власне, сприйняття оцінювання - не виконаної роботи, а в цілому особистості заважає і вчителям, і учням.

 

Погодьтеся, як розумничка-красуня, відмінниця по більшості предметів, танцівниця-художниця і трохи спортсменка може отримати семестрову сімку з математики, коли вона так старається (здебільшого, на інших фронтах)! Але державні зрізи в своїй ідеї несуть саме оцінювання предмету, а не особистих якостей учня. Тож, знаючи слабкі сторони, і вчитель, і учень розуміють необхідність допомоги зовні.


Сучасна система освіти полягає в розумінні того, що важливо не тільки вкласти готові знання в світлі голови, а й навчити дітей самотужки їх здобувати. Так, це не просто. Так, це вимагає додаткових зусиль і часу, але тільки тоді учень має право пишатися заслуженим високим балом.

 

І саме такий підхід дає змогу дитині вже в молодших класах визначитися, що найбільше цікаво, над чим варто працювати надалі. За час навчального процесу коло інтересів звужується, тим самим виводячи три-чотири основних предмети для державних іспитів. У них загальна частина тестових завдань – це основа, яку можливо скласти при мінімальних базових знаннях, вищий рівень і вище оцінювання претендують на те, що дитина поглиблено вивчала предмет, що він не просто так обраний нею для подальшого вивчення. І знову при розумінні недотримання цих вимог на допомогу приходять репетитори…


Це основні причини, які призвели до репетиторського буму в нашій країні. Адже сьогодні кожна третя дитина в міській школі звертається за допомогою до вчителів поза шкільним розкладом.


Наше місто не є виключенням: пологівські учні (або їх батьки) планують подальшу освіту і, реально оцінюючи свої сили, шукають допомоги. У кого – давайте запитаємо…


А у нас так
Оксана, мама учня 11 класу Олексія


У нас два репетитори – з математики та історії. Ці предмети є обов’язковими для подальшого вступу до вишу. Якщо історію ми підтягуємо, так би мовити, для високого балу, то з математикою просто катастрофа. Репетитор, яка почала займатися з сином, сказала, що знання в нього практично нульові, хоча за семестровими оцінками все не так погано – 7-8 балів. Тепер вже розумію, що кинулися пізно, навряд чи за півроку вийде витягнути знання на потрібний рівень. Але вчителька математики досвідчена, з великим стажем, тож сподіваюсь, що хоча би базу підтягнемо. Раніше у нас було по два заняття на тиждень з математики і по два – з історії, зараз історію обмежили однією годиною, а математиці залишається три. Збільшити кількість уроків я просто не можу – виходить дорого для сімейного бюджету: 270 гривень на тиждень. Враховуючи витрати, що плануються на випускний, цей навчальний рік нам видався занадто дорогим.


Тетяна, мама учениці 9 класу Марини


Математика – 80 гривень, англійська – 60 гривень за годину. Це з урахуванням, що англійською займаємося вже другий рік. Чотири години на тиждень – це 280 грн. Шукала репетиторів за відгуками знайомих батьків, вчителів. З англійською мовою нам поталанило – результат видно і у шкільному оцінюванні, і по тому, як дитина вільно відчуває себе у володінні мовою. З історією – не дуже, довелося звернутися до іншої вчительки, бо першу дочка просто не сприймала. В цьому році прощаємося зі школою і йдемо до пристойного технікуму. Сподіваюсь, що наші репетиторські муки закінчаться. Звичайно, краще б діти всі ці знання отримували в школі, але мені здається, що в системі «вчитель-репетитор» зацікавлені самі вчителі, адже вони, по суті, і є тими репетиторами, просто не для учнів свого класу.


Людмила, мама учня 11 класу Дениса


У нас репетитори з хімії і математики. Вирішили звернутися, коли син визначився з майбутньою професією. Шукала за порадою класного керівника не в своїй школі, а в іншій. Так краще видно чистий результат, як змінюється якість знань – на оцінках вчителя, який не є репетитором. За математику репетитор править 55 грн., за хімію – 60 грн., враховуючи, що з репетитором хімії ми працюємо вже другий рік.


У великих містах свій тренд


Ярослава МАСЛЮК, студентка першого курсу КНУ


Перший досвід репетиторства був у старших класах. «Піддослідними» стали діти моєї сусідки, які потребували допомоги в освоєнні шкільної програми початкових класів. Я пам’ятаю це відчуття, коли ти стаєш не просто вчителем, а другом, і намагаєшся пояснити речі на зрозумілій їм мові. Освітня програма і ставлення до неї в нинішніх школах має багато недоліків.


Освоївшись із навчальним процесом в університеті, почала шукати собі подібного заняття. Спочатку через знайомих, а потім за допомогою інтернету відслідковувала варіанти репетиторства, що підходили б саме мені. В нагоді стали кілька корисних сайтів. Де були і приватні повідомлення про пошук репетитора, і оголошення з фірм, і сайт репетиторів з усієї України.


Найперше, що мене здивувало й водночас сподобалося, це пошук не просто репетиторів, як раніше: з великим стажем роботи, бажано вчителів за фахом, а молодих людей з новітніми знаннями, які можуть стати не тільки вчителем, а й другом для дитини, які ще пам’ятають шкільне вчення, як важко буває зрозуміти предмет. Також можна знайти оголошення, де заняття проходять вдома у репетитора чи в учня, або навіть заняття онлайн (наприклад, по скайпу).


Я зв’язалася з жінкою, мамою хлопчика, що вчиться в 9 класі, йому потрібно було допомогти готуватися до ДПА з математики. Знайти спільну мову з хлопцем не стало проблемою, як і мій вік, адже невелика різниця у віці й те, що пам’ятаю школу, якось зближує. Донести матеріал, який я дійсно знаю, досить не важко. Так, це додатковий час на уроки, дорогу і підготовку (без цього ніяк), це відповідальність перед моїм учнем, це менше вільного часу, але репетиторство дає мені відчуття ритму, організованості, потрібності. Це можливість наново повторювати базові знання, тримати себе в тонусі. Ну і, звичайно, це приємний заробіток. Схема наступна: на сайті репетиторів я залишаю заявку зі своїми даними і пропозиціями. Модератори самостійно підшукують варіанти.

 

Якщо мої дані підходять – отримую контактний телефон замовника послуги. Далі – перша зустріч, обговорення умов навчання, пробний урок. Якщо все підходить, заробіток за перший тиждень навчання віддаю компанії-роботодавцю, далі – весь заробіток мій. Від якості і чесності виконаних зобов’язань залежить мій рейтинг на сайті, а значить - і мій заробіток. Зараз одна година мого часу як початківця коштує 100 грн. Я вже планую знайти ще одного учня на подібних умовах.
Тож, підводячи підсумки, можемо сказати, що поки Міносвіти продумує нові кроки до реалізації навчальних програм по європейським стандартам, батьки та учні підлаштовуються до них у власний спосіб.


Репетиторство в Пологах, як і по всій Україні, користується значним попитом. Найактуальніший предмет – математика. Також популярними є іноземна мова та хімія. Вартість послуг за годину стартує від 50 грн., але це за умови тривалих договірних уроків. І вже зовсім скоро про результат роботи репетиторів звітуватимуть їхні учні – на перших державних іспитах.

 

Автор: Марина Андрусишена

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
2
Сміх
5
Жах
24
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)