Нашестя медуз на запорізьких курортах: фахівці пропонують встановити бар'єрні системи

21 Липня 2021 08:05  0  547

АктуальноНашестя медуз на запорізьких курортах: фахівці пропонують встановити бар'єрні системи

Також експерти не виключають варіанту, що медуз можна виловлювати і отримувати цінні для людини речовини з біологічної сировини


Про це повідомляє Інститут рибного господарства і екології моря на своїй сторінці в соцмережі.

 

Прийшло літо, в розпалі курортний сезон, а Азовське море знову завойовують медузи. Фахівці Інституту називають кілька причин більш інтенсивного поширення медуз в Азовському морі. Це пов’язано зі збільшенням чисельності цих тварин в Чорному морі в останні роки і, відповідно, більш масовим їх потраплянням в Азовське море через Керченську протоку навесні.

 

Крім того, очевидно, грають свою роль поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря (через зміни у водному балансі Азовського басейну), досить теплі зими, що може сприяти успішній зимівлі навіть теплолюбних медуз, а також масова присутність планктону, який є кормом для медуз.

 

Отже, поки що доводиться в місяці літнього відпочинку роздумувати над тим, як уникнути контакту з медузами в море, кращою з доступних можливостей виглядає створення захищених від медуз акваторій моря у піщаних пляжів (ілюстрації з ресурсів www.ecocoast.com, www.larrieufreres.co. uk). Це не є технологічно складним заходом, хоча, безумовно, попередня оцінка впливу захисних бар’єрних систем на екологічний стан прибережних акваторій і на місцеву біоту має бути здійснюваної.

 

Але, напевно, кожна база відпочинку могла б таке реалізувати і, багато в чому, зменшити проблему медуз як щось, зокрема шкодить бізнесу надання послуг відпочинку біля моря.

 

oly 

 

Фахівці Інституту пропонує свою допомогу в розробці наукових і організаційних основ створення захисних бар’єрних систем в прибережжя Азовського моря, з урахуванням місцевих природних умов морських ділянок і беручи до уваги можливі екологічні наслідки встановлення таких систем.

 

В інституті зараз здійснюються дослідження, спрямовані на впровадження сучасних технологій отримання цінних для людини речовин з біологічної сировини медуз.

 

Нагадаємо, в центрі Запоріжжя 58-річна жінка влетіла на «Теслі» в кіоск. В результаті ДТП постраждали працівники і відвідувачі чебуречній. У поліції за даним фактом порушили кримінальну справу.


Джерело: 1news.zp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
0
Сміх
3
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)