Сесія міської ради у Гуляйполі: 8-мільйонний кредит на ремонт дитячого садочка та школи

10 Червня 2021 09:43  0  398

Новини ГуляйполяСесія міської ради у Гуляйполі: 8-мільйонний кредит на ремонт дитячого садочка та школи

26 травня у Гуляйполі відбулася чергова 7 сесія міської ради. Деякі питання, запропоновані для розгляду, виявилася спірними. Зокрема — скандал через земельні питання та восьмимільйонний кредит на ремонт дитячого садочка та школи. Детальніше зупинимося на кредиті.


У місті відбувається реконструкція будівлі ясла-садка “Сонечко” та Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи 1-3 ступенів. Ремонт дитячого садка вже завершено, а школи — тільки-но розпочато. Раніше міський голова Сергій Ярмак та заступниця міського голови Світлана Плющій повідомляли, що кошти на комплексну реконструкцію двох об’єктів надає Європейський інвестиційний банк при умові співфінансування з бюджету громади у обсязі орієнтовно по 20% від загальної кошторисної вартості об'єкта. У сучасній практиці залучити фінансування на об'єкти можливо тільки при застосуванні комплексного підходу до проєктування будівництва. А співфінансування є обов'язковою умовою при наданні коштів як державних фондів, так і міжнародних інвестицій.

 

Для того, щоб підтвердити власну частку співфінансування, Гуляйпільська громада відкриває кредитну лінію у ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АКЦІОНЕРНИЙ БАНК «УКРГАЗБАНК» у розмірі близько 8 мільйонів гривень. При цьому приблизно 1 мільйон гривень витратять на реконструкцію садочка “Сонечко”, а приблизно 7 мільйонів гривень буде витрачено на ремонт школи. Це необхідно для того, щоб громада показала наявність коштів партнерам.

 

Питання щодо відкриття кредитної лінії міською радою було винесено на розгляд депутатів. Не всі депутати погодилися із кредитним запозиченням, але рішення було ухвалено. Далі дозвіл має надати Міністерство фінансів України.

 

«На сьогоднішній день ми навіть не знаємо, чи візьмемо цей кредит. Все залежить від рішення Мінфіну», — повідомила “Районці” начальниця управління фінансів Гуляйпільської міської ради Людмила Савченко.

 

Незважаючи на те, що на пропозицію взяти участь у кредитній лінії відгукнулися не всі депутати, Людмила Григорівна зауважила: «Умови кредитної лінії, насправді, досить хороші. 11,29% без будь-якої застави строком на 5 років, при тому, що 12 місяців взагалі кредит закриватися не буде, будуть сплачуватися тільки відсотки за користування. Таких умов для звичайних громадян у банках немає. Кошти будуть використовуватися нами по мірі надання субвенції через “Надзвичайну кредитну програму для відновлення України”. Кредит є цільовим, тому гроші буде використано тільки на попередньо зазначені об’єкти: «Реконструкція будівель дитячого садка КЗ «ЗДО ясла-садок «Сонечко» та «Реконструкція будівлі школи комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів».

 

На якому етапі реконструкція дитячого садочка?

Як зазначила заступниця міського голови Світлана Плющій, дитячий садочок “Сонечко” наразі повністю готовий:


«Будівельні роботи по дитячому садочку “Сонечко” виконано на 100%. Наразі проходить процес підготовки до введення в експлуатацію, який займає час по роботі з документацією. Звичайно, сподівалися закінчити реконструкцію раніше, але кожен ремонт завжди має певні затримки».

 

Орієнтовно 1 мільйон гривень з кредитної лінії, який буде витрачено на реконструкцію дитячого садочка, за словами Світлана Віталіївни, — залишкове фінансування реконструкції з боку громади, а саме сплата податку на додану вартість, який не оплачує Європейський інвестиційний банк.

 

Що із реконструкцію школи?
Реконструкцію школи вже розпочато, роботи проводяться досить активно. Кошти, залучені із кредитної лінії, будуть використовуватися по мірі виділення субвенції з державного бюджету.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)