«Служба за контрактом – це та ж робота, тільки у військовій формі»

12 Грудня 2013 18:16  0  7262

Особистість«Служба за контрактом – це та ж робота, тільки у військовій формі»

Про інженерненця Олександра Андрющенка Газета писала у листопаді 2011 року. На той момент наш герой другий рік служив на контрактній службі, мав звання солдат. Минуло два роки, і сьогодні Олександр Андрющенко – молодший сержант,

 

Заступник Командира Взводу Командир Відділення радіорозвідки взводу радіорозвідки. Про свою військову частину хлопець розповідає із гордістю та повагою, закликає пологівську молодь наслідувати його приклад - піти на контрактну службу до Південно-Оперативного Командування Черкаського військового гарнізону у 502 окремий батальйон радіоелектронної боротьби, що у Дніпропетровській області.


Олександр Андрющенко закінчив Інженерненську ЗОШ. Під час навчання був неодноразовим переможцем в області з декоративно-прикладного мистецтва, призером у багатьох видах спорту. Але у майбутньому бачив себе тільки військовим. Дідусі Олександра були офіцерами вищого складу. Тому хлопець вирішив піти їхнім шляхом і не шкодує про свій вибір.


Розпочалася служба Олександра у жовтні 2009 року в смт. Десна (Черніговська область), де знаходиться 169-й навчальний центр. Майже три місяці хлопець прослужив в автомобільному батальйоні, після чого його перевели на подальшу службу у Дніпропетровську область.


Там Олександр був призначений на посаду водія-електрика в роту радіоперешкод, потім направлений на двохмісячні «курси перепідготовки» до навчального центру Радіоелектронної Розвідки та Радіоелектронної Боротьби на базі Житомирського Військового Інституту Національного Авіаційного Університету. По завершенню курсів солдат пройшов тримісячні «курси сержантів».
Наразі наш земляк вже п’ятий рік служить за контрактом в Південно-Оперативному Командуванні Черкаського військового гарнізону в 502 окремому батальйоні радіоелектронної боротьби, в роті Виявлення та Цілевказання, що у Дніпропетровській області.


Олександре, розкажи про механізм вступу та проходження контрактної служби.


Бажаючий вступити на контракт спочатку звертається до нас у частину та заповнює спеціальний документ, який тим самим зберігає за майбутнім солдатом місце у частині. Потім потрібно пройти тестування на психологічну відповідність, медкомісію, а оформлюють документи у військкоматі. Той, хто вступає на службу, одразу ж підписує контракт, протягом кількох тижнів проходить курс молодого бійця, після чого приймаює військову присягу. Солдат вивчає обладнання, його технічні можливості, роботу та види радіосигналу та ін. Після цього військовослужбовці проходять фахову підготовку в навчальних центрах протягом 1-го місяця. Навчання проходить за спеціальністю, на яку солдата було призначено (оператори станції радіоперешкод або ж водії). На перший погляд, все це важко, але ти швидко втягуєшся та адаптуєшся. До речі, після першого грудня нас переформують. В Україні буде тільки декілька таких військових частин. Наша називатиметься - 502-й окремий полк радіоелектронної боротьби.


Які переваги має солдат, вступаючи на контрактну службу?


Служба за контрактом – це та ж робота, тільки у військовій формі. У контрактників робочий день триває з 8:00 до 17:00, субота та неділя - вихідні. Солдат/офіцер знаходиться на повному державному забезпеченні, має повний соцпакет, страховку від нещасних випадків під час служби, право на безоплатну медицину. Ми маємо безоплатний гуртожиток, безоплатний обід в їдальні на території частини. У солдата контракт триває три роки, у сержанта - п’ять; на пенсію контрактники виходять у віці 38-43 роки. А якщо є бажання надалі залишитися на військовій службі, тоді виходять на пенсію зі званням «Ветеран Збройних сил України». Після звільнення ми можемо працювати у всіх службових структурах – від міліції до охорони. Заробітна плата нараховується із дня підписання контракту. І маю сказати, що вона досить непогана - від 2 200 грн. Але за програмою через кожні 4 місяці підвищується заробітна плата на 300-400 грн. До липня 2014 року заробітна плата буде становити 3 200 грн. В умовах сучасних проблем із пошуками роботи для хлопців - це гарний шанс.
Після першого контракту дозволяється вступити до вищого військового навчального закладу на бюджет на будь-яку спеціальність поза конкурсом (військовозо-бов‘язані йдуть за своїм конкурсом). Зараз я заочно навчаюся на І курсі у Житомирському Військовому Інституті Державного Університету Телекомунікацій на факультеті «Системна інженерія». Після закінчення інституту та виходу на пенсію я зможу знайти роботу у службовій структурі або працювати інженером чи програмістом.


На твою думку, чого лякаються хлопці, відмовляючись стати військовослужбовцями?


Дехто не підходить за фізичними показниками, а дехто просто боїться. Хлопці чують про те, як важко служити, про дідівщину, непосильну фізичну підготовку. Для того, щоб дізнатися правду, потрібно побачити все на власні очі. Звісно, служба – це, у першу чергу, дисципліна. Хоча зараз легше служити, ніж тоді, коли я підписав свій перший контракт. Із січня минулого року діє нова програма бойової підготовки. Вона значно інтенсивніша, ми маємо більше практики. Проте ми, у першу чергу, працюємо мізками, маємо бути обізнаними у фізиці, географії, розбиратися у техніці та електроніці - від радіопередавача до супутника. Звісно, ніхто не відміняє фізичну підготовку. Маю завірити: військова служба - не для слабаків, вона ламає характери, загартовує, навчає. Той, хто до цього не готовий, протримається недовго. Долаючи цей бар′єр, стаєш професіоналом своєї справи, знаходиш своє місце, стаєш сильнішим. Я вважаю, що віддати себе своїй країні – обов’язок усіх хлопців!

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)