Самородки - сучасники Кінських Роздор, - Віталій Осіпов Есть фото

22 Вересня 2021 10:56  0  1327

ОсобистістьСамородки - сучасники Кінських Роздор, - Віталій Осіпов

17 вересня село Кінські Роздори, що на Пологівщині, відзначило своє 250-річчя від року заснування. Багата ця земля на славних нащадків, які впродовж століть прославляли рідний край і продовжують це робити


До ювілейної дати села у світ вийшла унікальна історична фотокнига. В ній розмістилися сотні світлин, які розповідають про життя селян, видатних діячів, що прославили Кінськороздорівський край. Інформацію для книги збирали і готували Олексій Черкун та Микола Дрюченко. Журналісти Газети “Районка” пішли далі і дізнавались про роздорівців, які не увійшли до пам'ятної книги, але також своїми справами та життям стали гарним прикладом для нас. Мову поведемо про наших сучасників - самородків Кінських Роздор, які своїми досягненнями збагачують світ.


ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ ОСІПОВ
Кандидат наук, спеціальність - фізична реабілітація, доцент, фізичний терапевт, ерготерапевт, вертебролог, мануальний рефлексотерапевт. Займається практичною і науковою діяльністю. З 2018 – фізичний терапевт, вертебролог мережі Центрів хребта «EUROSPINE».Віталій Миколайович народився 12 серпня 1980 року у сім'ї сільських працівників. Мати працювала у Пологівській центральній лікарні санітаркою, батько – механізатором на сільгосппідприємстві. Дитинство і юність Віталія пройшли на малій Батьківщині – селі Кінські Роздори. Навчався у Кінськороздорівській ЗОШ, яку закінчив з відзнакою.


Зі шкільної парти Віталій любив медико-біологічні дисципліни і хотів бути лікарем, тим паче мама працювала у лікарні. Тому після випуску зі школи довго не думав куди вступати.


Вступив на навчання до Бердянського медичного училища на відділення «Лікувальна справа», яке закінчив також з відзнакою. Легко, із задоволенням навчався і мріяв розвиватися у медичній справі.


Після випуску за розподілом був направлений на роботу в Пологівський район, село Костянтинівка. Працював завідувачем фельдшерсько-акушерського пункту. Обслуговував три сільські медпункти: ФАП с.Костянтинівка, медичний кабінет с. Решетилівка, х. Чумацьке.


Пропрацювавши протягом року фельдшером, вступив до Запорізького гуманітарного університету «ЗІДМУ». Навчався на факультеті здоров’я, спорту і туризму за спеціальністю «Фізична реабілітація», отримав дипломи з відзнакою бакалавра й магістра фізичної реабілітації, викладача вищих навчальних закладів. Паралельно працював масажистом та інструктором лікувальної фізкультури в Куйбишевській ЦРЛ.


Одружився і протягом п'яти років жив і працював у смт Куйбишево в лікарні. В цей же період займався науковою діяльністю під клінічним керівництвом лікаря-невролога Куйбишевської ЦРЛ В.О.Дем’яненко. За роки роботи в лікарні вже мав особисті напрацювання з фізичної реабілітації дисфункцій скелетно-м’язової системи та міофасціальних больових синдромах.


З 2006 року з сім'єю переїхав до Бердянська. З 2006 по 2010 рік – здобував науковий ступінь на кафедрі фізичної реабілітації Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (м. Київ) за спеціальністю “Фізична реабілітація”. У цей період Віталія запросили працювати до Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ) на факультет фізичного виховання старшим викладачем кафедри теорії та методики фізичного виховання, де він почав викладати дисципліни зі спортивної медицини, масажу, лікувальної фізкультури та проводити заняття з фізичного виховання для студентів спеціальної медичної групи.


Трудився викладачем і паралельно працював над науковою роботою – кандидатською дисертацією, яку захистив у 2010 році у Львівському державному університеті фізичної культури. Тема - «Комплексна фізична реабілітація чоловіків зрілого віку з міофасціальним больовим синдромом» за спеціальністю “фізична реабілітація” й отримав наукову ступінь кандидата наук.
Після захисту дисертації на факультеті фізичного виховання БДПУ було відкрито нову кафедру з основ здоров'я і фізичної реабілітації, яку й очолив Віталій Миколайович Осіпов та яка стала випусковою для фахівців з фізичної реабілітації. Дана спеціальність відтоді стала ліцензована та запроваджена в Бердянському державному педагогічному університеті.


У 2012 році Віталій Миколайович підтвердив вчене звання доцента і працював завідувачем кафедри основ здоров'я і фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету протягом п'яти років.


Як наголосив Віталій Миколайович, коли відбулися реформи у медичній сфері, спеціальність “фізична реабілітація” зі сфери освітньої було переведено у сферу охорони здоров’я. Цьому посприяли воєнні дії на Сході України, оскільки вітчизняна система медичної реабілітації, яка залишилася нам у спадок, виявилася не готовою до наслідків війни, що змусило державу витрачати значні кошти на реабілітацію постраждалих за кордоном. Насамперед мова йде про фізичних терапевтів та ерготерапевтів як сучасних фахівців з реабілітаційної медицини, які є у всьому світі, але немає в Україні.


Тому Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реформування системи вищої медичної освіти, що стало новою віхою в розвитку спеціальності “Фізична реабілітація” в Україні. Згідно цього рішення (постанова № 266 від 29.04.2015) спеціальність отримала нову та сучасну назву “Фізична терапія, ерготерапія”. Віднині таких фахівців готують для сфери охорони здоров'я, які після навчання можуть обіймати посади фізіотерапевтів та ерготерапевтів у лікувально-профілактичних закладах і реабілітаційних центрах.


Така програма професійної підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії також функціонує зараз і в Бердянському державному педагогічному університеті, гарантом якої є Віталій Миколайович Осіпов.


З метою перепідготовки за новими стандартами освіти зі спеціальності “Фізична терапія, ерготерапія” у 2021 році, Віталій Миколайович повторно пройшов навчання у магістратурі з цієї спеціальності у Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя) та отримав кваліфікацію магістра в галузі охорони здоров’я, фізичного терапевта, ерготерапевта.


Наукова + практична діяльність
До 2018 року Віталій Миколайович займався суто науково-педагогічною діяльністю – готував фахівців з фізичної реабілітації для фізкультурно-оздоровчої та медичної сфери.


Але цього ж року в Бердянську відкрилася філія Київської мережі Центрів хребта «EUROSPINE», яка займається фізичною реабілітацією захворювань хребта та суглобів. Керівництво Центру звернулося на кафедру до Віталія Осіпова за професійною допомогою підбору кадрів для Центру та запросили працювати на посаду фізіотерапевта-вертебролога.

 

(Вертебрологія – це окрема спеціалізація, якою оволодівають лікарі додатково до своєї основної професії пов’язаної з діагностикою, лікуванням та реабілітацією захворювань хребта). Так, з його допомогою і сформувався колектив Центру реабілітації хребта. З цього часу науковець і почав свою науково-педагогічну діяльність поєднувати з клінічною реабілітаційною практикою.


Працюючи в Центрі хребта, Віталій Миколайович проводить консультації, діагностику, визначає план лікувально-реабілітаційних заходів, розписує їх програму. Під його керівництвом працюють колишні його студенти, а нині – фізіотерапевти, масажисти, інструктори з лікувальної фізкультури. До всього іншого, Віталій Миколайович займається протезуванням стоп для дітей та дорослих, виготовляє індивідуальні ортопедичні устілки для корекціїї деформацій стопи.


Продовжує займатися викладацькою і науковою роботою – розробляє методики та програми реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату. Віталій Осіпов є автором більше 50 наукових робіт з проблем здоров’я людини та фізичної реабілітації, серед них монографії, навчальні посібники, наукові статті у фахових виданнях. В Університеті викладає такі дисципліни: «Масаж», «Мануальна терапія», «Терапевтичні вправи», «Травматологія та ортопедія», «Клінічний реабілітаційний менеджмент», «Спортивна медицина» та інші.


А ще Віталій Миколайович є експертом з якості вищої освіти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) зі спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія та проводить акредитацію цієї спеціальності у закладах вищої освіти України. Також є дійсним членом Асоціації превентивної та антиейджинг медицини та Української Асоціації фізичної терапії.


За період своєї плідної роботи був нагороджений Почесною грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2010), Стипендією Кабінету Міністрів України (2011), Подякою МОН України (2014), Грамотою МОН України (2018). У різні роки також нагороджений грамотами ректора БДПУ та міського Голови м. Бердянськ за сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність.


Роздорівець працює дуже багато і вважає, що досягти успіху можливо тільки кропіткою працею та відданістю улюбленій справі.


Малу Батьківщину - село Кінскі Роздори, Віталій Осіпов останній раз відвідував рік тому. Роздори пам'ятає як велике густонаселене село: “Тоді там функціонували великі сільгосппідприємства. Восени школярами постійно підпрацьовували на цих підприємствах. Влітку на канікулах теж завжди могли заробити грошей. Зараз село пустує, молодь масово виїздить у міста. Гараж, в якому тато працював багато років, стоїть занедбаний, територія поросла бур'янами. Село занепадає. Найважче було в період карантинних обмежень, коли навіть транспорт не ходив із села до міста і неможливо було придбати ліки хворим людям і пенсіонерам. Тому довелось забрати батьків до себе в Бердянськ. Майже всі мої друзі, з ким товаришував в юності, роз'їхались і не проживають в селі. Як там і чим живе рідне село спостерігаю в соціальних мережах, через знайомих, що там залишилися.”

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
4
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)