Перш ніж заявити на родича, подумай двічі. Зворотного шляху не буде

1 Серпня в 08:59  0  1633

На районіПерш ніж заявити на родича, подумай двічі. Зворотного шляху не буде

Сімейні конфлікти та чвари - не рідкість у пологівських родинах. І якщо раніше виклик до поліції використовувався як інструмент залякування агресивного родича, бо часто після примирення потерпілий відкликав заяву, сьогодні покарання кривднику - гарантовано.

 

Щороку поліція реєструє заяви про факти насильства в сім’ї, проте частіше жертви не звертаються до правоохоронних органів.

 

Постраждалими у таких злочинах визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).

 

Специфіка цієї категорії справ у тому, що потерпілі в подальшому вибачають своїх кривдників, намагаються зберегти відносини та не бажають їх притягнення до кримінальної відповідальності. Відчувається тиск суспільних і родинних обставин.

 

Однак з 11 січня 2019 року набрали чинності зміни в законодавстві, якими Кримінальний кодекс України доповнено статтею 126-1, якою передбачено кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.


Кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних з домашнім насильством, неможливо закрити на підставі відмови потерпілого (його представника) від обвинувачення у провадженні у формі приватного обвинувачення, оскільки відповідні зміни внесено Законом України від 06 грудня 2017 року до пункту частини 1 статті 284 КПК України.

 

Простіше кажучи, потерпілий від домашнього насильства вже не зможе відмовитись від підтримання обвинувачення або, як звикли говорити, «забрати заяву» після примирення з підозрюваним, який завдав тілесних ушкоджень, викрав майно, вступив у статеві зносини без згоди тощо.

 

За наявності достатньої кількості доказів (покази свідків, висновки експерта тощо) справу буде скеровано до суду, а правопорушника в будь-якому випадку буде притягнуто до кримінальної відповідальності.

 

Протягом 2019 року до кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані із насильством в сім’ї, вже притягнуто 4 мешканців Пологівщини за заявами їх близьких родичів. Так, один із прикладів, за заявою матері про спричинення тілесних ушкоджень її сином справу скеровано до суду. Обвинуваченому вироком буде призначено покарання у вигляді штрафу або громадських робіт, - повідомляє прокуратура Пологівського відділу Токмацької місцевої прокуратури.

 

Отже, тепер уникнути покарання шляхом примирення із потерпілою стороною не вдасться. Варіанту забрати заяву Закон більше не передбачає. А в разі відмови заявника свідчити проти родича його (заявника) буде притягнуто до кримінальної відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 2 років).

 

Враховуючи зміни в законодавстві варто замислитись, яким чином будете вирішувати конфліктні ситуації у сім’ї, бо “дати задню” вже не вийде.

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

24
Супер
3
Сміх
7
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)