Українські заробітчани отримують у Польщі спеціальні відпустки

25 Лютого в 07:00  0  985

На Вкраїні та у світіУкраїнські заробітчани отримують у Польщі спеціальні відпустки

Спеціальна відпустка оплачується, але існує багато нюансів


В українських заробітчан, які працюють у Польщі, крім права на звичайну відпустку, є ще й право на відпустку спеціальну. Від стандартної вона відрізняється тим, що надається в особливих випадках і може зайняти максимум два дні на місяць. На неї може претендувати будь-яка офіційно зайнята особа. Оплачується відпустка еквівалентно зарплаті, а скористатися нею можна навіть тоді, коли стандартна відпустка була вже використана.

 

Щоб отримати спеціальну відпустку, потрібно скласти відповідну заявку на ім’я свого роботодавця. Дають її з нагоди народження, шлюбу або смерті будь-якого з близьких родичів. В цьому випадку можна розраховувати на один або два вільні дні.

 

У польському законодавстві чітко описано поняття «близьких родичів». Це дитина, дружина/чоловік, мати/батько, мачуха/вітчим, брат/сестра, свекруха/тесть, дідусь/бабуся й інші люди, які прямо залежать від її опіки.

 

Спеціальна відпустка оплачується, але існує багато нюансів. Наприклад, при народженні дитини батько може взяти два дні спеціальної оплачуваної відпустки. Якщо працівник вирішить зіграти весілля — йому належать ті ж два дні. Але шлюб повинен бути державним. Церковний у Польщі не має такої юридичної сили: працівникові відпустку дадуть, але її не оплатять.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

IMG-8f4175348123b405033d340a3cf2e3c8-V.jpg

 

 

 

 

Пологи (г.)