МОЗ затвердило форму довідки про протипоказання до вакцинації від COVID-19

9 Листопада 2021 15:48  0  1243

АктуальноМОЗ затвердило форму довідки про протипоказання до вакцинації від COVID-19

Українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусної хвороби, зможуть отримати спеціальну довідку. Форму документу вже затвердили у Міністерстві охорони здоров’я

 

Про це у понеділок, 8 листопада, повідомили у пресслужбі відомства. Довідку видаватимуть пацієнтам, які мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації.

 

Йдеться про форму №028-1/о

Її видаватиме сімейний лікар на підставі медичних записів про стан здоров’я пацієнта, де будуть враховані критерії щодо використання препаратів проти COVID-19, а також перелік протипоказань до щеплення, затверджений відомством.

 

 Форма 028 1-о1-о from OlhaLipych

Крім того, наказом МОЗ було затверджено інструкцію щодо заповнення документа. Дані до довідки має вносити лікар.

 

Інструкція до форми 028 1-о 028 1-о from OlhaLipych

У відомстві також роз’яснили, що протипоказання до вакцинації проти коронавірусу, що мають тимчасовий характер, будуть мати термін дії. А постійні можуть бути лише до конкретного препарату, якщо була алергія на один із компонентів або на першу дозу.

 

Єдиним постійним протипоказанням є алергічна реакція на першу дозу конкретної вакцини. У цьому випадку пацієнту рекомендуватимуть щеплюватися іншим препаратом.

 

Тимчасовими протипоказаннями є:

Гострі захворювання із підвищенням температури понад 38 градусів. Вакцинація може проводитися після одужання. Довідка видається на строк до 2 тижнів від початку захворювання.


Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Щеплення можна зробити через 90 днів після закінчення курсу терапії.


Введення вакцин проти інших інфекційних захворювань.


Проба з туберкуліном або аналіз крові туберкульозом (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA її необхідно провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19.


COVID-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на 3 місяці з часу перебігу COVID-19.

 

МОЗ розширило перелік професій, яким обов'язково потрібно щепитися проти коронавірусу:

Нещеплених працівників почнуть відсторонювати від роботи з грудня 2021 року. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

 

Тепер до освітян й працівників місцевих органів влади додаються:

- співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

- працівники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

- робітники державних підприємств, установ та організацій.

 

Повний список держпідприємств можна знайти в переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

 

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

 

Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

 

 

 

 


Джерело: 1news.zp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
3
Сміх
7
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)