Як проходить реформування освіти в Запорізькій області

9 Вересня 2021 13:33  0  584

ОсвітаЯк проходить реформування освіти в Запорізькій області

Питання розбудови сучасної галузі освіти у Запорізькій області та готовності освітніх закладів до нового навчального року обговорили на виїзному засіданні колегії Запорізької облдержадміністрації

 

Реформування галузі освіти проводиться за низкою пріоритетних напрямів: доступна та якісна дошкільна освіта; Нова українська школа; сучасна професійна освіта; якісна вища освіта та розвиток освіти дорослих.

 

На сьогодні у Запорізькій області послуги з дошкільної освіти надають 537 закладів, де виховується понад 48 тисяч дітлахів. Професійно-технічну освіту надають у 34 державних закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 83 професіями.

 

Крім того, функціонує 32 заклади фахової передвищої освіти та 10 закладів вищої освіти. Шкільну освіту в області забезпечують 527 закладів всіх видів і форм власності, у яких навчається майже 170 тисяч учнів.

Наразі продовжується трансформація мережі закладів освіти. Вже функціонують 25 новостворених ліцеїв та 46 гімназій.

 

Паралельно триває робота із забезпечення закладів освіти комп’ютерним, мережевим обладнанням та послугами з доступу до Інтернету. Так, 37 закладів освіти протягом року придбали послуги з доступу до мережі Інтернет. Для 31 закладу освіти закупили 79 одиниць комп’ютерного обладнання. Коментуючи питання забезпечення шкіл технікою для дистанційного навчання, заступник голови ОДА Руслан Шиханов зазначив, що для Запорізької області у 2021 році передбачена субвенція у сумі 40 мільйонів гривень.

 

На ці кошти регіон має можливість централізовано придбати 2013 ноутбуків для 55 територій, однак, для цього необхідно незначне співфінансування з громад.

 

Однією зі складових якісної освіти є також комфортна та безпечна дорога до навчального закладу. У Запорізькій області безкоштовне підвезення дітей, учнів і педагогічних працівників здійснюється 237 шкільними автобусами та 29 орендованими авто.

 

Нагадаємо також, що напередодні Дня знань вісім громад області отримали ключі від 10 нових шкільних автобусів, придбаних на умовах співфінансування та виготовлених на замовлення Запорізьким автомобілебудівним заводом. Ще 10 автобусів виготовлять до кінця року.

 

Окремо в області створено та успішно функціонує мережа закладів для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, всі необхідні послуги для дітей надають у 33 інклюзивно-ресурсних центрах та спеціалізованих класах.

 

 


Джерело: пресслужба Запорізької облдержадміністрації

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)