Комплексна реабілітація пологівців у Бердянську. Кому доступно? Есть фото

27 Листопада в 07:08  0  829

Здоров'яКомплексна реабілітація пологівців у Бердянську. Кому доступно?

Особи з інвалідністю в Запорізькій області зможуть отримувати розширену допомогу в Бердянському центрі реабілітації інвалідів вже з 2019 року. Центри професійної реабілітації перепрофілюють у центри комплексної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями. На практиці це означатиме - отримання не лише нових професійних навичок, а і допомога в оздоровленні та лікуванні. Про новинки в роботі представники Бердянського центру розповіли у місті Пологи, де організували зустріч у місцевому центрі зайнятості.

 

У стінах Пологівського центру зайнятості зібрались спеціалісти: управління пенсійного фонду, соціального захисту населення, центру зайнятості і не тільки. Розширена зустріч відбулася з безробітними особами, які мають фізичні обмеження. Мета - надати необхідну інформацію та допомогти. Спеціалісти відповіли на питання учасників круглого столу та проінформували про різні зміни та нововведення. Бердянський центр реабілітації інвалідів завітав до Поліг з новою інформацією: з 2019 року заклад надаватиме дещо інший спектр послуг. Тепер не лише професійна а комплексна реабілітація.

 

Це нова державна програма, яка починає своє існування з січня 2019 року. Не буде існувати центрів професійної реабілітації, а будуть тільки центри комплексної реабілітації. Туди можуть завітати люди з обмеженими фізичними можливостями. Вони приїдуть до нас на фізичну реабілітацію, медичне спостереження. Отримають нагляд лікарів: терапевт, невропатолог, психоневролог. На кожного розробляється індивідуальна програма реабілітації. З відвідувачами буде працювати психолог, соціальний робітник, реабілітолог і інші спеціалісти, - підкреслила Вікторія Нікулічева, завідувач відділення Запорізького обласного центру професійної реабілітації інвалідів.

 

Якщо раніше у центрі доступним було санаторно-курортне лікування, надалі це буде повна реабілітація. Під час перебування у центрі, а це період від 1 до 2-х місяців, люди оздоровлюватимуться та відпочиватимуть. Все це, враховуючи проживання і харчування - безкоштовно.


Комплексну реабілітацію можна буде отримати один раз на рік, за дозволом від лікарів медико-соціальної експертизи. Що стосується здобуття професійних навичок, цього також ніхто не відміняв. Отримати нову професію вдасться одноразово, за виключенням, погіршення стану здоров'я. У Бердянську навчають таким професіям: оператор комп'ютерного набору, перукар, швачка, флорист, адміністратор та електромонтер
Загалом, питання працевлаштування категорії громадян з інвалідністю, завжди є не простим. Особливо у селах та невеликих містах. Попри це, у 2018 році Пологівським центром зайнятості на роботу влаштовано більше 20-ти людей з інвалідністю. Посади різні: бухгалтер, секретар, монтажник, слюсар, водій, прибиральниця, підсобний робітник і інші.


За словами фахівців Бердянського центру, в останні декілька років, ситуація з працевлаштуванням осіб з інвалідністю покращилася. Попит роботодавців є. При цьому і фахівці центру зайнятості і центру реабілітації наголошують: нададуть можливість отримати нові професійні навички усім охочим.


Наші викладачі розробили програми, які допомагають шукати роботу не тільки на виробництві, а відкривати свою справу. Це і робота через інтернет, тобто робота вдома. Ми можемо надати можливість для того, щоб спросити роботу. Бажання потрібне, перш за все. Все залежить від самої людини, - додала Вікторія Нікулічева.

 

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)