Якщо пропустили другу дозу вакцини від COVID: рекомендації МОЗ

22 Червня 2021 08:34  0  451

Здоров'яЯкщо пропустили другу дозу вакцини від COVID: рекомендації МОЗ

У міністерстві розповіли, що робити, якщо пропустили заплановану вакцинацію, і назвали "вікно" для різних вакцин

 

Робити щеплення другою дозою вакцини від коронавірусу бажано вчасно, але в разі непереборних обставин українці мають кілька варіантів. Про це розповіли у Міністерстві охорони здоров'я у Facebook.

 

Все залежить від того, якою саме вакциною було зроблене перше щеплення.

 

Терміни вакцинації другою дозою
В Україні застосовуються вакцини трьох різних виробників – американсько-німецька компаній Pfizer-BioNTech, китайської Sinovac Biotech і розроблена Оксфордським університетом та шведсько-британською компанією AstraZeneca. У кожної з цих вакцин свої терміни вакцинації:

 

Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21-28 днів,
CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів,
Covishield, SKBio/Oxford-AstraZeneca – 12 тижнів (84 дня).


Що робити, якщо пропустили
Якщо ви зробили щеплення вакциною CoronaVac від компанії Sinovac або Covishield / SKBio від AstraZeneca і у вас не вийде вакцинуватися другою дозою через 28 днів (або відповідно 84 дні), то в МОЗ радять зробити це на 7 днів раніше зазначеного інтервалу для цих препаратів.

 

Щодо вакцини Comirnaty від компаній Pfizer-BioNTech, то там відразу вказується так зване вікно, у рамках якого можна зробити щеплення – у період між 21-м і 28-м днем після введення першої дози.

 

У МОЗ зазначають, що друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується без необхідності її повторного введення або нової вакцинації.

 

Проте в міністерстві рекомендують робити щеплення раніше або пізніше тільки у разі крайньої потреби.

 

Нагадаємо, в Україні у суботу різко впала кількість нових вакцинованих українців: загалом проти COVID-19 було щеплено 25 тис. 603 особи, одну дозу отримали 21 тис. 616 осіб, а повністю імунізовані – 3 тис. 987 осіб.

 

Ми також повідомляли, що ВООЗ підтвердила безпеку і ефективність китайської вакцини CoronaVac, якою вакцинують в Україні.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)