І знову про вакцинацію: пологівські лікарі відповідають на запитання

3 Вересня 2021 08:07  0  692

Здоров'яІ знову про вакцинацію: пологівські лікарі відповідають на запитання

Тема імунізації, здається, буде актуальною, доки люди не зрозуміють нарешті, що необхідно зробити щеплення для зупинення поширення коронавірусної інфекції. Саме тому наша газета продовжує “тримати руку на пульсі” і аналізувати всі інформаційні новинки, опитувати пологівчан та спілкуватися зі спеціалістами.

 

Які вакцини є доступними?
Наразі у Пологівському районі є 4 вакцини від COVID-19: Pfizer (Німеччина), Moderna (Америка), AstraZeneca (Британія та Швеція), CoronaVac (Китай). При цьому, Модерна та Пфайзер доступні тільки тим, хто отримує вже другу дозу вакцинації цими ж вакцинами. АстраЗенека та КоронаВак пропонуються пологівчанам для першої та подальшої другої дози вакцинації. Про це нам повідомила Дуб Анна Михайлівна, зауваживши: “В Україні Модерна та Пфайзер зараз доступні тільки на ревакцинацію. Такий підхід планується і надалі. Можливо, будуть зміни, але на сьогодні реалії є такими”.

 

За словами пологівських сімейних лікарів Анни Дуб та Наталі Гарцевої, пологівчани все ж таки бажають вакцинуватися Модерною та Пфайзером. Прихильники цих вакцин діляться порівну. Причина криється у недовірі людей до країн-виробників АстраЗенеки та КоронаВаку.

 

Яка ж вакцина краща?
Наталя Гарцева пояснила, що наразі немає достатньої кількості вакцинованого прошарку населення, коли можна точно сказати, яка ж вакцина краще працює. Але додала: “Всі вакцини мають одну дію - забезпечення захисту та попередження тяжких ускладнень хвороби”. Анна Михайлівна також наголосила на цьому: “Я рекомендую вакцинуватися тією вакциною, яка є в наявності. Наразі ми бачимо ріст захворюваності, автоматично буде ріст виявлених випадків захворювання на коронавірус”.

 

Чому необхідно вакцинуватися?
Лікарі вже зараз повідомляють: потрібно готуватися до нової хвилі захворювання, зокрема і на коронавірус штаму Дельта. До того ж, імунізація вважається завершеною тільки після 2-х вакцинацій, а у людей все менше часу для попередження зараження на коронавірус і профілактики ускладнень.

 

Люди бояться побічних дій після вакцинації та наслідків. Які вони?
Побічні дії є у кожної з вакцин, всі прописані у інструкції та тривають до 3 діб. Щодо наслідків Наталя Вікторівна наголосила: їх у людей не було.

 

Можливі побічні ефекти є такими:
головний біль;
ломота в тілі;
підвищення температури тіла;
біль в місці введення;
лихоманка;
озноб.

 

Варто сказати про те, що до кожної вакцини в інструкції прописані свої побічні дії. І це не ускладенення, а просто реакція на введення вакцини. Кожен має змогу перед вакцинацією ознайомитися із їх переліком, переглянути сертифікат якості. Рішення можна прийняти вже після порівняння вакцин.

 

Чи може штам Дельта “пробити” бронежилет імунізації?
Точної відповіді на це питання не дасть ніхто. Наразі вакцина проходить третій етап клінічного дослідження, і тільки час покаже, що буде далі. Анна Михайлівна додала: згідно Британського медичного журналу 87% АстраЗенеки і майже 90% Пфайзеру запобігають тяжкому перебігу захворювання на коронавірусну інфекцію і смерті.

 

“Саме на те, аби коронавірус не проходив у людей тяжко і не ставав причиною смерті, напралена програма імунізації. Всі лікарі та їх сім'ї обов'язково проходять цей етап і закликають до цього пологівчан”, — наголосила Наталя Вікторівна.

 

Чи справді школи не зможуть працювати без 80% вакцинованих вчителів?
Вакцинація 80% персоналу у школах дозволить навчальним закладам працювати очно не в зеленій зоні. За інших умов заклади будуть переходити на дистанційне навчання. Про це неодноразово заявляв міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, таке ж рішення прийнято і у Кабміні.

 

Пологівські лікарі, зокрема Анна Дуб, проводить зустрічі з людьми, щоб донести важливість вакцинації у дитячих садочках та школах. Такі зустрічі з директорами та вчителями організовує відділ освіти спільно з Пологівським центром первинної медико-санітарної допомоги.

 

Нагадаємо, що за різними прогнозами на нову хвилю захворюваності варто чекати вже у вересні. Лікарі активно закликають людей до імунізації. Зараз, за словами Наталі Гарцевої, кожного дня в середньому вакцинуються 100 осіб: “Кожного дня це може бути і 90 людей, і 160”. Максимальна кількість вакцинованих за день склала 250 людей.

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
4
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)