Протипоказання для вакцинації від COVID-19: МОЗ затвердило перелік

3 Листопада 2021 08:57  0  1412

АктуальноПротипоказання для вакцинації від COVID-19: МОЗ затвердило перелік

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19. Про це у Фейсбуці написав голова Комітету ВР із питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

 

«Українці за певних умов зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказана вакцинація. У документі вказано типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також – застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем із урахуванням переваг над ризиками», – написав Радуцький.

 

За його словами, протипоказання можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку в довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

 

«Наприклад, діагноз тромбоз із тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб із імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою», – уточнив Радуцький.

 

Голова Комітету ВР наголосив, що в кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані в переліку МОЗ, встановлює винятково лікар.

 

Він закликав укрїнців не намагатися самостійно вирішувати, чи є діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації.

 

За словами Радуцького, довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.

«Згідно постанови уряду № 1236, із 8 листопада не будуть допущені до роботи держслужбовці та освітяни, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій громадян продовжувати роботу. Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія»», – написав нардеп.

 

У Міністерстві охорони здоров’я визначили перелік медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19.

Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар.

 

За потреби він може направити пацієнта до профільного спеціаліста.

 

Протипоказання до вакцинації можуть бути абсолютними, тобто, коли людині не можна робити щеплень взагалі або тимчасово.

 

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція (алергія) на першу дозу якоїсь вакцини.

 

У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності.

Також є таке поняття як «застереження» або «вакцинація з пересторогою». Тут мова йде про випадки, коли рішення щодо вакцинації приймає лікар із урахуванням переваг над ризиками від щеплення та захворювання на COVID-19.

 

Тимчасовими протипоказаннями до вакцинації проти COVID-19 є:


Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0° C


Вакцинація може бути проведена після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби.

Довідка видається на термін до 2 тижнів від початку захворювання.

Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою.

Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії. Термін дії довідки – 3 місяці.

 

Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб
Щеплення проти COVID-19 має бути проведене через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки).

У проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу.

Термін дії довідки – 14 днів.

 

Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA)
У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19.

Вакцинація від COVID-19 може бути здійснена в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном.

Термін дії довідки – до завершення оцінки проби/IGRA.

 

COVID-19
Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19.

Але щеплення можна зробити і раніше, проте щонайменше через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19.

Якщо людина захворіла на COVID-19 після отримання першої дози COVID-вакцини, друга доза може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але знову ж таки не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або встановлення діагнозу.

Термін дії довідки – до 3-х місяців.

 

Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:
Онкологія
Вакцинація проти COVID-19 осіб із онкопатологією є пріоритетною. Незалежно від того, чи перебуває людина в ремісії, чи отримує протипухлинну терапію.

 

Для щеплення людей з онкодіагнозами можна використовувати будь-яку вакцину з наявних.

Однак у деяких випадках вакцинацію можна відтермінувати на деякий час.

 

Мова йде про алогенну та аутогенну трансплантацію та клітинну терапію. У цьому випадку щеплення рекомендують відкласти щонайменше на 3 місяці. Щеплення переносять і у випадку проходження курсу інтенсивної цитотоксичної хіміотерапії.

 

Вакцинуватися проти COVID-19 можна лише після відновлення абсолютної кількості нейтрофілів.

 

Хірургічне втручання
Операція також може бути причиною відтермінування щеплення.

Перш за все через те, що якщо в пацієнта після вакцинації підвищиться температура, медики не зможуть зрозуміти, яка причина симптому: реакція на вакцину чи ускладнення після втручання. Для більш складних оперативних втручань (наприклад, видалення селезінки, або які можуть призвести до імуносупресивного стану) може бути рекомендований більш широкий часовий проміжок (+/- 2 тижні).

 

Аутоімунне захворювання
Пацієнти, які проходять лікування препаратом «Ритуксимаб», повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату.

 

Люди з імунодефіцитом
Наразі недостатньо наявних даних для оцінки ефективності та ризиків вакцинації для людей із важкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є «живою», а пацієнти з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані, але за рекомендацією лікаря.

 

Якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19, за можливості особа має вакцинуватися іншими типами.

 

Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин
Наприклад, CoronaVac протипоказаний вагітним, але протипоказань щодо Pfizer немає.

Рутинне проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти COVID-19 не рекомендоване.

 

Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.

Якщо у вас є питання щодо вибору вакцини, зверніться до свого сімейного лікаря.

 

Перевірка кількості антитіл або інші лабораторні дослідження перед вакцинацією від COVID-19 не потрібні.

 

Вакциновані люди, які перебувають у тісному контакті, повинні продовжувати носити маски, дотримуватись принципів соціального дистанціювання та інших рекомендацій щодо профілактики COVID-19.

 

За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
4
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)