Застереження з минулого: Біблійні факти та розрахунки ЕОМ колапсу цивілізації до середини цього століття

7 Жовтня 2021 09:51  0  731

АктуальноЗастереження з минулого: Біблійні факти та розрахунки ЕОМ колапсу цивілізації до середини цього століття

Їжі стане менше, як і природних ресурсів

У 1972 році ентузіасти з Массачусетського технологічного інституту (MIT), якими керував професор Джеррі Фостер, напророкували людству недобре, а саме - занепад світової економічної системи. За їхнім прогнозом, у 2022 році економічне зростання почне сповільнюватися, до 2040-го його і зовсім вже не буде, а до 2060 року криза обернеться повним колапсом сучасного суспільства.

 

Розрахунки, що обіцяли зубожіння, недавно потрапили на очі Гайе Херрингтон - керівниці аналітичного підрозділу великої міжнародної аудиторської компанії KPMG. Молода жінка стривожилася, підключила колег-математиків. І вони спільно перевірили ще раз «предків», доводи та узагальнення яких здавалися надуманими і утопічними 50 років тому, нині стали виглядати цілком правдоподібно.

 

Кризи в світовій економіці - великі і не дуже, так само як і екологічні катастрофи різного масштабу, долають.

Картина далекого, але похмурого майбутнього буквально вималювалася у дослідників з MIT в результаті математичного моделювання, яке вони провели на ЕОМ - електронно-обчислювальної машині. Так тоді називали комп'ютери величезного розміру, що займали кілька кімнат. В основу моделі, що отримала назву World1, ентузіасти поклали на той час дані, які мали від світового соціально-економічного розвитку.

 

ЕОМ в результаті видала багатометрове паперове простирадло - роздруківку з точками. Точки складалися в криві, які демонстрували, як будуть змінюватися з роками ключові показники.

 

Криві пригнічували. Виходило, що вже до 2030 року людей буде набагато менше. Так само, як їжі і природних ресурсів. До 2060 року промислове виробництво деградує майже до рівня початку позаминулого століття.

- Десь між 2040 і 2050 роками цивілізоване життя на Землі в звичному розумінні закінчиться, - лякав Фостер, розповідаючи про результати моделювання в інтерв'ю Ей-бі-сі.

 

Виробництво увійде в піку
Одне було втішно - у міру розвитку колапсу природа відновлювалася, а до цього забруднення навколишнього середовища набувало катастрофічних масштабів.

 

Фостер і його колеги моделювали майбутнє, відштовхуючись від сформованих в той час тенденцій. Виходили з того, що змінювати їх ніхто не збирається. Людство буде наполегливо продовжувати «розвивати економіку» - нарощувати і нарощувати виробництво в прагненні задовольняти зростаючий попит, не сильно переймаючись природою і не вирішуючи накопичувальні в суспільстві соціальні проблеми. Закінчилося це плачевно. У Херрингтон вийшло те ж саме.

 

Спочатку в KPMG просто запустили на сучасному комп'ютері модель своїх попередників. Результат - колапс цивілізації. Головна причина - виснаження природних ресурсів.

 

Далі математики представили, нібито ресурсів стало більше - розвідали нові, стали добувати ті, які раніше не виходило. Доповнили модель новими змінними. У розрахунок взяли дані, які відображали чисельність населення, коефіцієнти народжуваності, смертність, промислове виробництво, виробництво продуктів харчування, послуги, запаси невідновлюваних ресурсів, темпи стійкого забруднення, добробут людей та екологічний слід - зміни в навколишньому середовищі.

 

Результат все той же - колапс. Правда, головна причина його інша - дивовижне забруднення навколишнього середовища.

 

Обидві моделі продемонстрували: продовжуючи свою звичайну діяльність, людство неминуче приходить до краху.

 

З третьої моделі слідує: частково виправити ситуацію можна, якщо сильно модернізувати виробництво, вивівши більшість підприємств на новий технологічний рівень. Людей при цьому менше не стане, але бруду та іншої шкоди від них помітно зменшиться. Колапсу вдасться уникнути. Але рівень життя все одно впаде через непомірні витрати на «промислову реновацію».

 

Є й шлях до кращого
Команда KPMG вказує і «світлий шлях». Щоб вийти на нього, потрібні не тільки технологічні інновації в глобальному масштабі, а й великі вкладення в освіту і охорону здоров'я. Радує те, що людство вже потурбувалося про своє майбутнє. Принаймні на словах. Ще в 2015 році Організація Об'єднаних Націй (ООН) визначила 17 цілей в галузі сталого розвитку, досягнення яких має перетворити наш світ на краще.

Отямившись, наша цивілізація, можливо, і збережеться.

 

Херрингтон оптимістично звертає увагу: приклад того, що людство здатне швидко і конструктивно реагувати на глобальні виклики вже є - вакцини для захисту від COVID-19. Те, з якою швидкістю вони з'явилися і були застосовані, і справді вражає. Можемо, якщо захочемо, що називається.

 

Однак часу на те, щоб одуматися, у людства майже не залишилося. Майбутній 2022 рік - переломний. Таким його вважали і пророки з 1972 року, що і їхні нинішні послідовники.

 

ДО РЕЧІ
І Ньютон обчислив, що 2060 рік стане критичним
Чи не кінець світу, але щось страшне Ісаак Ньютон - автор трьох однойменних законів фізики - передрікав. Дату - все той же 2060 рік - він вирахував, розшифровуючи Біблію, на що пішло 50 років. Рукописи з відповідними розрахунками були виявлені в кінці 2002 року серед нерозібраних архівів вченого, що зберігаються в Єврейській національній бібліотеці в Єрусалимі. Фізик списав словами і формулами чотири з половиною тисячі сторінок.

 

У логіці невгамовного дослідника, яка лягла в основу обчислень, його нащадки до кінця так і не розібралися. Але зрозуміли, що той знайшов у Біблії вказівки на певні періоди часу. В одному з них - гріховному і нечистому, за визначенням Ньютона, той нарахував 1260 років. Далі фізик якимось чином обчислив, що цей період почався в 800 році після Різдва Христового. Склав одне з іншим (800 + 1260) і отримав 2060 рік.

 

У поясненні написав, що в цей рік вибухне світова війна, потім настане мор. Разом вони призведуть до знищення значної частини людства. Але після лих наступить царство Месії. Коли конкретно - не уточнив. Або дату поки просто не знайшли.

 

Ньютон з особливим трепетом ставився до Біблії - вивчав її все життя. Вважав, що в Святому Письмі зашифровано послання вищих сил про майбутнє світу. Мріяв створити таку систему, яка дозволяла б використовувати Біблію для передбачення цього самого майбутнього. Але чи створив в результаті? Не виключено. Архів ще не розібраний.

 

Біблія 2 Пет. 3:10
“День же Господній прибуде, як злодій вночі, коли з гуркотом небо мине, а стихії, рунуть, а земля та діла на ній згорять”...


Біблія Деян. 1: 7

“Він же сказав їм: То не ваша справа знати час і пору, що Отець поклав у владі Своїй…”

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
4
Сміх
6
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)