Скільки проміле дозволено за кермом в Україні

5 Січня в 07:02  0  862

АвтоМотоСкільки проміле дозволено за кермом в Україні

Допустимий вміст алкоголю в крові – 0,2 проміле


Знати, скільки проміле дозволено громадянину, що їде за кермом в Україні, повинен кожен водій – навіть якщо він не пив спиртного ніколи в житті.

Допустимий вміст алкоголю в крові – 0,2 проміле. Нагадаємо, що 1 ‰ – це тисячна частка чого-небудь, тобто проміле - це як відсоток, тільки в 10 разів менше (тобто 1% – це 10 ‰).

 

Згідно з прийнятою в усьому світі класифікацією, 0,2 ‰ – це практично нульова, найлегша ступінь сп'яніння – так звана доклінічна, безсимптомна. Така кількість алкоголю ніяк не відбивається на поведінці людини і в зовнішніх ознаках не проявляється. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами – в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами.

 

У багатьох країнах також встановлений не нульовий, а кілька підвищений поріг нетверезості для людини за кермом. Причини цього різні.

 

Допустима цифра буває невелика – 0,2 ‰ (країни Скандинавії і Балтії, Китай), 0,35 ‰ (Росія) і т. п., в таких випадках поріг пояснюється необхідністю зробити допуск на похибку поліцейського алкостера або "похибкою" організму, який може містити в крові трохи спирту навіть якщо людина не приймала алкоголь.

 

Більш помітні значення – 0,3 – 0,5 ‰ (Німеччина), 0,5 ‰ (більшість країн Європи), 0,8 ‰ (Великобританія) і 0,4 – 0,8 ‰ (США), 0,8 ‰ (Канада) – можна пояснити культурними і гастрономічними особливостями населення.

Але це не означає, що законодавець дозволяє своїм громадянам їздити п'яними і творити що завгодно, аж ніяк. У деяких з вищеназваних країн водіям-новачкам і професіоналам дозволяється тільки 0,0 ‰, а, скажімо, в Німеччині при неоподатковуваному штрафом ліміті 0,5 ‰ в разі ДТП навіть 0,3 ‰ зарахують як обтяжуючу обставину.

 

Як би там не було, може скластися враження, що "наші" 0,2 ‰ дають водієві можливість пропустити хоча б чарочку. Теоретично це начебто і так, але з великою кількістю принципових застережень. Справа в тому, що навіть у тієї ж людини якась порція алкоголю може "відбиватися" на складі крові по-різному.

 

Також і швидкість виведення спирту (тобто тривалість відхилення від норми) після випитої порції міцного напою залежить від багатьох факторів. Наприклад, від того, чи був питущий голодним в момент споживання, як він закушував, чи не хворий, не приймає якихось навіть нешкідливих ліків... Причому баланс часто лежить якраз на кордоні 0,2 ‰, і вгадати заздалегідь, "набрав" ти після 0,5 л улюбленого пива 0,19 ‰ або 0,21 ‰, немає ніякої можливості.

 

Так що навіть якщо ми знаємо, скільки проміле дозволено людині за кермом в Україні, свідомо пити алкоголь перед поїздкою (або за кілька годин до неї) не можна.

 

Майте на увазі одну важливу обставину: цифра 0,2 ‰ (і вище) на екрані поліцейського приладу Dragger – це ще не остаточний вирок. Якщо ви, знаючи, скільки проміле дозволено в Україні людині за кермом, не згодні з результатом перевірки в польових умовах, можете вимагати огляду в медичній установі. Зафіксуйте вашу вимогу в протоколі (якщо він вже складений) і вирушайте в лікарню, де вам доведеться довіритися професіоналізму дипломованого лікаря або лаборанта.

 

Остаточний вердикт щодо тверезості водія можна поставити в медичній установі, що має відповідну сертифікацію.

 

І ще: перш ніж у відповідь на звинувачення поліцейського дмухнути в його алкотестер, прослідкуйте, щоб змінний пластиковий мундштук був новим. Всяке буває, знаєте...

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)