Із підняттям прожиткового мінімуму добробут людей не зміниться

5 Серпня 2021 08:13  0  530

На Вкраїні та у світіІз підняттям прожиткового мінімуму добробут людей не зміниться

Влада замислила фокус із прожитковим мінімумом


В Україні мінімальний прожитковий мінімум хочуть збільшити в два рази, але при цьому всі соцвиплати, які підв'язані до цього показника, підвищуватися не будуть. Як пише портал «Мінфін», такий своєрідний «фокус» вводить в оману українців.

 

Розмір офіційного прожиткового мінімуму до реального повинен довести законопроєкт №3515, який 2 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні. У ньому, зокрема, пропонується змінити методику розрахунку цього показника. Його пропонується встановлювати у відсотках до середньої заробітної плати і щороку відсоток повинен рости на 1%.

 

У цьому році прожитковий мінімум складе 40% середньої зарплати, а до 2030 року – 50%. Якби він розраховувався за новими правилами вже зараз, то в травні склав би 5399,6 грн проти 2189 грн.

Водночас колишній міністр соціальної політики Павло Розенко вважає, що мета такого проєкту – нівелювання терміну «прожитковий мінімум».

 

«Це буде величина, що фігурує в гаслах влади, але життя людей і їх добробут від цього ніяк не зміниться», – уточнив він.

 

Профспілки також говорять, що законопроєкт є антиконституційним і антисоціальним.

 

Головний «фокус» полягає в тому, що всі соціальні виплати, які зараз розраховуються на основі прожиткового мінімуму, будуть відв'язані від цього показника. Тому соціальні стандарти будуть встановлюватися виходячи з можливостей бюджету, а не реальних потреб людини.

 

Крім того, законопроєкт пропонує зробити однаковим прожитковий мінімум для всіх соціальних і демографічних груп населення. Наразі ж для кожної демографічної групи розраховується окремий розмір прожиткового мінімуму.

 

Нагадаємо, із 1 липня в Україні підвищився прожитковий мінімум. Від його розміру залежать соціальні та трудові виплати, зокрема, розмір мінімальної пенсії. 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
2
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)