Йшов третій тиждень шкільних канікул: що думають пологівські педагоги

3 Листопада 2021 13:13  0  1989

ОсвітаЙшов третій тиждень шкільних канікул: що думають пологівські педагоги

Шкільні канікули в Пологівській громаді розпочалися завчасно, з 18 жовтня. Першого листопада школярі були готові вже “гризти граніт науки”, але ковід диктує свої правила... У зв'язку з ускладненням епідемічної ситуації в Запорізькій області та на території нашої громади було прийнято рішення про продовження терміну канікул до 7 листопада

 

Чи вийдуть навчальні заклади 8 листопада на навчання достеменно поки невідомо, Адже ситуація в країні пов'язана з поширенням коронавірусної інфекції коригується щодня.

 

Ми вирішили запитати думку пологівських освітян щодо впливу продовження канікул на освітній процес та знання школярів. Але на жаль, більшість педагогів відмовляються коментувати дану ситуації, апелюючи тим, що їх думка, яка неодноразово була висловлена мало що змінить. Водноголос говорять, від вчителів на сьогодні мало що залежить. Але зі своєї сторони вони роблять все аби попри дистанційне навчання школярі змогли засвоїти навчальний матеріал. - В минулому році в жовтні теж були канікули цілий місяць, працювати було нікому, бо всі вчителі були хворі, при тому ми встигли підготувати дітей до ЗНО. Доводити, що все можливо, аби було здоров'я і бажання немає сил та бажання, - ділиться думкою когорта пологівський педагогів.

 

76 

“Здоров'я дітей понад усе, а здобуття знань при бажанні можна надолужити”, - Богдан Волощук, директор Пологівської СРШ№2


"Звичайно як батько, як відповідальна особа за навчальний заклад та присутніх в ньому підтримую продовження канікул на Пологівщині. Дані дії спрямовані суто на збереження здоров'я дітей. В нашій громаді фіксують випадки захворюваності на ковід дітей. Як відомо вірусне навантаження у дітей та підлітків є надзвичайно високим і вони можуть тривалий час бути носіями вірусу, самі цього не помічаючи. Коронавірус проявляється у дітей тими ж симптомами, що і в дорослих, однак на щастя минає набагато легше. Проте невеликий відсоток дітей все ж може захворіти серйозно. Тому вважаю, що знання надолужити можливо, а ось втрачене здоров'я коштуватиме дорого зокрема для самих дітей та їх батьків”, - коментує Богдан Миколайович.

 

Зрозуміло, що батьки хвилюються за своїх школяриків, наприклад для першачків, які щойно почали вливатися в освітній процес, різкі та довготривалі канікули впливають негативно. Набуті знання - швидко забуваються. Але все ж таки батьки повинні розуміти й свою відповідальність за знання своєї дитини. Тому домашні заняття з дитиною під час канікул - вітаються.

 

“Опісля канікул разом з шкільними педагогами намагатимемося розробити оновлену стратегію навчання. Посилити вивчення першочергових предметів. Надолужити освітню програму таким чином аби це було комфортно та пізнавально для учнів нашого навчального закладу. В закладі вакциновано більш ніж 80% працівників. Якщо все буде добре, то вже з 8 листопада учні 1-4 класів навчатимуться оффайн, інші класи продовжать навчання дистанційно”, - додає директор СРШ№2 Богдан Миколайович.

 

 

45

 

 Віта Володимирівна Вініченко, вчитель фізичної культури в КУ Пологівський ліцей 1 ПМР:

"МОЗ порекомендувала продовжити осінні канікули до 7 листопада. Вважаю, що з ситуацією яка склалася в країні - це правильне рішення. Оскільки з кожним днем ми бачимо великі показники захворювання. Особливо в нашому районі. Такий захід як ( канікули) може допомогти зняти навантаження на систему охорони здоров'я. Розумію, що це може погано вплинути в майбутньому на навчальний процес. Якщо показники захворювання не знизяться, думаю, що діти повинні вчитися дистанційно. Діти - це наше з вами майбутнє! Особисто моя думка", - коментує Віта Володимирівна.


Нагадаємо, що заклади освіти можуть працювати очно в червоній зоні карантину, якщо 100% працівників щеплені двома дозами від COVID-19. Через невиконання цієї вимоги на дистанційку перейшли понад 3,2 тисячі шкіл України.

 

Рішення щодо продовження канікул чи запровадження дистанційного навчання у школах буде ухвалюватися Міністерством освіти після консультацій з Міністерством охорони здоров’я. Тож наразі точно невідомо, коли школярі повернуться за парти.


Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет наголосив, що тривалість дистанційного навчання у школах залежить від епідеміологічної ситуації та показників вакцинації серед педагогів. - Я закликаю освітян піклуватися про своє здоров’я та тих, хто поруч. Спільними зусиллями ми зможемо повернутися до офлайн-навчання та дати змогу дітям здобувати знання в безпеці, – пише в соцмережах міністр освіти і науки.

 

P.S З моменту початку пандемії всі ми на відеозв’язку в рази більше, ніж будь-коли раніше. Привіт Zoom, втома від онлайн навчань, виклики (у кожного свої), пов’язані зі здоров'ям, з віддаленою роботою, навчанням, непевністю, страхами...Тому варто об'єднатися ВСІМ нам та бути на хвилі людяності та взаємопідтримки.

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
7
Сміх
13
Жах
21
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)