“Ми знаємо, що вам потрібно,”- запевняють пологівські продавці 
27 Липня 2020 10:00 0 1042
Особистість
День працівника торгівлі - особливий для тих, хто працює у цій сфері. Асортимент товару вражає, та як запропонувати саме те, що потрібно покупцю? Про тих, хто робить продажі високими, а покупців задоволеними, читайте на сторінках Газети.
Тетяна Рябко, продавець меблів у салоні “Меблі Нова”
На роботу до меблевого салону влаштувалась шість років тому. Тетяна - продавець за покликанням, а не за освітою. Справі продажу навчалась вже в процесі роботи, тоді й зрозуміла - це її.
Раніше сама була клієнткою меблевого магазину, тоді мене і привабило це місце. Особливий вишуканий інтер'єр торговельної зали, спілкування з людьми, політ уяви і фантазії при підборі меблів та оформленні інтер'єру - все відповідало моїм мріям про улюблену справу.
Довелось багато вчитися та опановувати навички спілкування в роботі з людьми, але воно того варте. Слова подяки від задоволених клієнтів надихають мене і далі працювати та вдосконалюватись.
Продавати таку групу товару зовсім не складно. Головне - з'ясувати, що саме потрібно покупцю. Часто буває так, що людина просто не може визначитися, що конкретно їй потрібно. І тут головне допомогти, аби покупець зміг обрати саме те, що йому найбільше підійде і фінансово, і стилістично, і практично. Догодити у виборі - це головна моя мета, нехай навіть з меншим зиском для магазину, але задоволений клієнт завжди повернеться.
Найбільший попит на м'які меблі, їх частіше купують молоді пари. Інколи складніше буває догодити покупцеві з вибором корпусних меблів.
Продаж меблів може бути досить прибутковою справою, все залежить від кількості продаж. Але головна моя мета як продавця - залишити у клієнта гарні враження після покупки. Важливо не втратити довіру людей до нас, зі своїми покупцями залишаюсь завжди на зв'язку після продажу.
У цій сфері мені є куди рости і чому навчатися. Зараз паралельно з продажами веду облікову документацію, займаюсь організацією доставки та замовленням товару. У сфері торгівлі я немов риба у воді, тому змінювати рід діяльності не збираюся.
Оксана Корчагіна, менеджер з продаж в косметичній індустрії
Творча, щира, завжди відкрита до спілкування чарівна жінка. Наполеглива та цілеспрямована особистість. Бути домогосподаркою - це не для неї. Вона впевнено крокує до своєї мрії, чітко окреслює свої бажання, не боїться підкорювати вершини.
В цьому бізнесі я вже понад десять років. Керую п'ятьма пунктами видачі продукції в Запорізькій області. Маю статус Регіонального директора компанії Фаберлік.
Насамперед для мене це не робота (від слова Раб), а спосіб життя. Тут все залежить від власних зусиль, бажань і намірів. Зараз мережевий маркетинг - один з передових видів діяльності. Це комфортно, вигідно та приємно.
Як і всі жінки під час декретної відпустки шукала шляхи додаткового підробітку. Мені запропонували стати консультантом косметичної компанії. З часом я зрозуміла, що мені подобається ця справа і я маю хист самореалізації в цій сфері діяльності.
Незабаром вирішила поміняти компанію: не подобалися умови та підтримка вищого керівництва.
На щастя, знайшла компанію Фаберлік, саме з нею почалася моя серйозна діяльність. Уже через рік співпраці я вийшла на рівень регіонального Директора.
При цьому паралельно отримала диплом в Бердянському педагогічному університеті. Вже на той час для себе вирішила, що не збираюся працювати за професією, тому що дохід від бізнесу перевищував зарплату педагога.
Часто люди говорять, що робота в косметичних компаніях - то тимчасово та неприбутково.
Як на мене, результат моєї праці - високий рівень продаж, постійні клієнти, які із задоволенням користуються нашою продукцією.
Що мене приваблює у цій сфері діяльності?
По-перше, маю вільний графік, не сиджу в очікуванні клієнтів, а завжди перебуваю в самостійному пошуку, це для мене цікаво. Я дуже люблю спілкування з різними людьми. Пропонувати продукцію можна де завгодно (на відпочинку або не виходячи з дому), потрібен тільки телефон та інтернет. Велика перевага, як на мене, це постійне вдосконалення своїх навичок й розвиток. Наша компанія завжди дає можливість своїм працівникам навчатися, головне - мати бажання. Також безліч ексклюзивних подарунків та подорожей від компанії при умові, якщо маєш гарні результати в роботі.
Ще один з плюсів - бізнес передається у спадок дітям або чоловікові, тобто напрацьовані клієнти та досягнення допоможуть моїм рідним в майбутньому.
Єдине, що на початку може примусити новачка засумніватися, це нестача терпіння та працьовитості.
Спочатку, як і в будь-якій професії, треба набути досвіду, напрацювати клієнтську базу. Цей період може тривати від 1 місяця до 1 року. Великих доходів немає, але потім все це працює на тебе.
Якщо я не хочу сьогодні працювати або хочу у відпустку, то сама система вже працює на мене.Ось так. Мене влаштовують ці умови роботи, саме тому я присвятила цій справі своє життя.
В цій професії я почала реалізовуватися як жінка - стала більш доглянутою з'явився свій стиль в одязі, бо також реалізовую одяг від Фаберлік.
Постійно опановую нові знання і практики: техніка продажів, цілепокладання, психологія відносин, візаж.
Можу надати консультації в косметології, визначити тип і стан шкіри, підібрати індивідуальний 7-етапний набір косметики по догляду за шкірою.
Маю досвід спілкування з клієнтами в соцмережах - веду “Особистий Бренд”, таргетинг, прямі ефіри та вебінари. Маю свій Ютуб канал.
Отже, якщо ти наполеглива та працьовита - можна підкорити будь-яку вершину.
Бажаю жінкам не втрачати шанс, який дарує доля. У тебе все обов’язково вийде.
Інна Штейн-Рубан: «Коли твоя стихія – торгівля, маєш кожного дня самовдосконалюватись"
Інна Штейн-Рубан, для якої Пологівщина стала другою домівкою, ніколи б і подумати не могла, що працюватиме продавчинею у магазині господарчих товарів.
"Одна справа - продати каструлю чи мультиварку, баночку фарби чи навіть душову кабіну, але зовсім інша - з шурупами, саморізами, цвяхами та іншими товарами для ремонту і будівництва. Але скажу одне - жінка може все!»
Маючи понад 10 років стажу роботи продавчинею, Інна влаштувалася на роботу до крамниці господарчих товарів (у цій галузі торгівлі вона була новачком).
"Уявіть собі ситуацію: до крамниці заходить покупець і запитує, чи є у продажу "блохи". Те питання загнало мене, м'яко кажучи, у ступор. Він пояснив, що то таке, і тут я зрозуміла, що працюючи з відповідною групою товарів маю знати все від А до Я.
Кожного дня старанно вивчала магазинний асортимент, розпитувала у чоловіка, у знайомих, пояснювали покупці.
Але спокійного життя годі чекати: останнім часом у клієнтів з'явилося ноу-хау: "ану зберіть мені все, що потрібно, аби ця конструкція працювала".
Відповідно, я маю зібрати цілий комплект певних запчастин, які у сукупності мають злагоджено працювати. Та розібралася і в цьому.
А зараз я вже й сама ставлю запитання покупцям по суті запланованих покупок, відповіді на які вони часто обдумують.
Кожна людина у сфері своєї діяльності прагне самореалізації. Якщо твоя стихія торгівля, то це непростий, але такий цікавий шлях самовдосконалення, щоб з гордістю почувати себе майстром своєї справи”.
Автор: Богдана БАЛИЦЬКА, Альона КОВАЛЬОВА, Ольга АНГЕЛОВА
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини