Вона з цифрами на “ТИ” - роздорівчанка Віта Олексіївна Лось Есть фото

23 Вересня 2021 14:31  0  2097

ОсобистістьВона з цифрами на “ТИ” - роздорівчанка Віта Олексіївна Лось

17 вересня село Кінські Роздори, що на Пологівщині, відзначило своє 250-річчя від року заснування. Багата ця земля на славних нащадків, які впродовж століть прославляли рідний край і продовжують це робити

 

До ювілейної дати села у світ вийшла унікальна історична фотокнига. В ній розмістилися сотні світлин, які розповідають про життя селян, видатних діячів, що прославили Кінськороздорівський край. Інформацію для книги збирали і готували Олексій Черкун та Микола Дрюченко. Журналісти Газети “Районка” пішли далі і дізнавались про роздорівців, які не увійшли до пам'ятної книги, але також своїми справами та життям стали гарним прикладом для нас. Мову поведемо про наших сучасників - самородків Кінських Роздор, які своїми досягненнями збагачують світ.

 

Лось Віта Олексіївна, дівоче прізвище Колісник, роздорівчанка, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Запорізького Національного Університету


Віта Олексіївна народилася 27 квітня 1981 року в родині колгоспників в селі Кінські Роздори Пологівського району Запорізької області. Навчалася в Кінськороздорівській школі.

 

Після закінчення школи в 1998 році вступила до Запорізької державної інженерної академії на спеціальність економічної кібернетики, факультет менеджменту. Економічна кібернетика направлена на управління різноманітними соціально-економічними системами та процесами, поєднує управління, аналіз, моделювання та прогнозування в економіці та бізнесі.

 

Тягу до математичних наук Віті Олексіївні привив вчитель математики Петро Доля. За словами жінки, форма уроків завжди була до душі, полюбляла цей предмет, адже вагомим моментом є відношення самого вчителя до свого предмету. Спостерігала, як з ентузіазмом Петро Доля викладає кожну нову тему, тож вирішила для себе розвиватися в цій сфері.

 

“На першому курсі, звичайно, було дещо складно, на додачу чуже місто, новий етап життя, я молода дівчина, необхідно було звикнути до нової системи навчання… Думаю, кожен студент відчував те саме. Але минув рік, переломний період минув, і все пішло належним чином. Економічну кібернетику обрала, оскільки вона дає широкі можливості у роботі аналітики, використання інформаційних технологій, інформаційних систем, сучасних різноманітних технічних засобів для аналізу і дослідження економічних процесів”, - розповідає Віта Лось.

 

В 2003 році отримала диплом магістра з відзнакою. Потім залишилася працювати в Запорізькій державній інженерній академії, паралельно вступила до аспірантури. В інженерній академії тимчасово працювала асистентом викладача на кафедрі економічної кібернетики.

 

Закінчила навчання в аспірантурі в 2006 році та продовжила працювати вже повноцінним викладачем.

У 2008 році перейшла в Запорізький національний університет на кафедру економічної кібернетики, економічний факультет. В цьому ж році захистила кандидатську дисертацію та отриманий статус кандидата економічних наук.

 

З 2009 року Віта Лось працює на кафедрі економічної кібернетики, але вже на посаді доцента.

Також обіймала посади заступника декана з наукової роботи, з 2020 року на посаді заступника декана з навчальної роботи.

 

oly

 

 “Часто приїздимо з чоловіком та донечками до рідного села, адже тут проживають мої батьки, брат з родиною, дядько, друзі. Про батьківщину завжди згадую з теплом. Рідна домівка, вулиці, локації, незабутній аромат свіжого повітря… Багато добрих спогадів залишилося в серці. Завжди з родиною щиро радіємо, дізнаючись, що село змінюється на краще. Сподобалося, що облаштували новий парк, на території якого часто проводимо час, коли буваємо в селі. Вболіваємо за долю нашого села. Хочеться, аби місцева влада звернула увагу на дозвілля молоді та дітей підліткового віку. Адже жодного центру та розважальних закладів для здорового інформативного розвитку підлітків в селі немає. Варто звернути зробити освітлення сільських доріг”.

 

22 роки в шлюбі: з чоловіком зі шкільної парти
Зі своїм майбутнім чоловіком Віктором Миколайовичем познайомилися в селі, навчалися в одній школі, але він старший на п'ять років. Після закінчення школи Віктор став студентом юридичного інституту на Запоріжжі.Свого часу Віктор Миколайович працював в Пологівському відділку поліції слідчим.

Брат часто проводив вільний час зі своїм другом Віктором. Тож зі своїм майбутнім чоловіком доводилося часто бачитися. Зустрічатися почали, коли Віктор вже закінчував навчання в інституті, а я навчалася в 10-му класі. Напевно, він привабив мене бажанням розвиватися, словом, він був розумним красенем на селі. Маємо двох донечок: Ольгу, їй 20 років, та Валентину, їй 10, - розповідає Віта Олексіївна.

 

Старша донька родини Лось пішла маминим шляхом. Після закінчення школи вирішила розвиватися в економічній сфері. Це суто її вибір. А мати допомогла рекомендаціями щодо навчального закладу та спеціальності. Саме тому вирішила вступати до Запорізького національного університету на спеціальність економічна кібернетика.

 

“До міського життя вже звикли, але сумуємо за рідним селом, тому при першій можливості збираємо речі і їдемо до рідних”.

 

Перший урок - хвилюючий, але підтримка понад усе
“Пам'ятаю свій перший урок. Щойно вийшовши зі статусу студентки, варто було увійти до аудиторії в якості викладача. Дуже хвилювалася. Першою дисципліною була інформатика, зайшла до аудиторії і побачила 20 студентів, дещо розгубилася. Але вмить всі хвилювання та страхи минули, оскільки мої студенти тепло мене прийняли.

До сьогодні мене запитують: чи суровий я викладач? Не знаю, просто намагаюся пояснювати матеріал студентам так, щоб вони його зрозуміли, засвоїли. Звертаю увагу на кожного студента, при необхідності пояснюю двічі - тричі. Намагаюся налаштовувати студентів на перемогу, надихати їх на навчання. Першокурсники, буває, бояться навіть ставити питання, але я розумію, що засвоєння студентом матеріалу залежить від самого викладача. Пам'ятаю цей урок зі школи, те, з яким натхненням пояснював мені математику Петро Доля.

 

Також важливим аспектом є підтримка родини. Чоловік з доньками завжди мене надихають на роботу та навчанні. Коли я готуюся до лекцій, вони можуть виконати замість мене якість побутові справи, дати мені можливість спокійно працювати. Приємно усвідомлювати, що мій життєвий статус та позицію поважають рідні.

 

oly

 

Відзначу, що мені подобається спілкуватися з молоддю, а особливо з креативними дітьми. Ця атмосфера

надихає та додає сил. Перебуваю в постійному процесі оновлення своїх знань. Адже ми живемо в сучасному світі, все прогресує, і ми не повинні відставати, а йти в ногу з інноваціями. Тим паче, що я викладаю такі дисципліни, як інформатика, електронний бізнес, веб програмування, вони постійно оновлюються, тож варто бути в тренді.

 

Попри деякі складнощі, жодного разу не пожалкувала, що обрала цей шлях. Безкоштовний сир тільки в мишоловці, тож варто платити свою ціну задля успіху, розвитку, позиції в житті. Ми самі створюємо власне життя, я не мала лідерських якостей з дитинства, але зуміла сформувати себе як сильну особистість.”

 

За плечима безліч наукових робіт
Науковим керівником дисертаційної роботи Віти Олексіївни був також виходець з Кінських Роздор - Василь Михайлович Порохня, доктор технічних та економічних наук. Також у квітні - травні 2018 року виїджала на стажування за кордон у Францію та Германію. За результатами стажування були опубліковані наукові роботи.
Загалом лише за останні п'ять років у фахових виданнях, які індексуються в міжнародних наукометричних базах, надруковано більш ніж 60 наукових робіт Віти Олексіївни Лось.

 

Плани на життя
В Україні існує такий тренд, як міжнародне стажування. Це розвиток та гарна можливість обміну досвідом. Також публікації наукових робіт у наукометричних базах. Постійно намагаємося з колегами стимулювати себе розвиватися в цьому напрямку. Щодо особистого розвитку, одна з цілей - написання та захист докторської дисертації.

 

Лайфхаки для досягнення успіху
По-перше, важливо мати конкретну життєву мету та йти з гаслом “Маю мету - не бачу перепон”. Є різні люди за характером, але якщо є мета, необхідно крок за кроком до неї наближатися, переборюючи невпевненість, страхи та життєві негаразди.
Ціль та мрія - надихають.
Підтримка родини. Якщо твій вибір підтримують, крила виростають.
Лідерські якості є не у кожного, варто розуміти, що вони набуваються протягом життя.

 

Бажаю рідному селу з роками розквітати та розвиватися.

 

 


Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

32
Супер
3
Сміх
4
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)